Ostatni występ Monty Pythona


(fot. images.smh.com.au)

(fot. images.smh.com.au)

Lata 70. były czasem ich największego triumfu, lecz mimo upływu lat wciąż są niezmiernie lubiani. Kontrowersyjny, niezwykły, a czasami nawet szokujący (lecz zawsze niewypowiedzianie zabawny) „Latający Cyrk Monty Pythona” zyskał swoich wiernych fanów wśród kilku pokoleń.

Po rozpadzie grupy każdy z Pythonów ruszył w swoją stronę. John Cleese i Eric Idle kontynuowali karierę aktorów komediowych, grając m.in. w Rybce zwanej Wandą. Terry Gilliam zasłynął jako reżyser surrealistycznych filmów. Michael Palin został podróżnikiem, a Terry Jones – pisarzem i scenarzystą.

Nic dziwnego, że artystów tworzących tzw. grupę Monty Pythona namawiano nieraz do ponownego zjednoczenia. W końcu zgodzili się – postanowili wystąpić, lecz zaznaczyli, że będzie to ostatni raz. Przedstawienie The Last Night of Monty Python odbędzie się w Londynie, stamtąd będzie transmitowane na żywo do kin. Będzie to pierwszy od lat 80. publiczny wspólny występ Pythonów. Niestety, tym razem nie będzie im towarzyszył Graham Chapman, który zmarł na raka w 1989 roku.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD