Polskie prawo się zmienia – na lepsze dla…


(fot. regiopraca.pl)

(fot. regiopraca.pl)

Nadchodzą nowe zmiany w prawie pracy. Chociaż można było się tego spodziewać, bo przecież prawo zmienia się szybciej niż pory roku, to zmiany, które w tej chwili szykują ustawodawcy korzystne nie są.

Uspokajamy jednak, że chodzi o pracowników – zmiana szykowana przez rząd polega na tym, że nie będzie obowiązku pracy na rzecz pracodawcy w okresie wypowiedzenia umowy. Do tej pory natomiast było tak, iż pracodawca musiał porozumieć się w tej sprawie z pracownikiem i uzyskać jego zgodę.

Taka zmiana jest korzystna dla pracowników – po pierwsze, nie są oni zmuszeni do przychodzenia do pracy, z którą i tak muszą się powoli pożegnać, słuchać pytań i komentarzy ze strony dotychczasowych kolegów, czy też marnować czasu, który mogliby poświęcić na poszukiwanie nowego zajęcia. Dla pracodawcy również jest to wygodne rozwiązanie – jeśli decyduje się zwolnić pracownika, to przecież robi to dlatego, że nie wyraża chęci dalszego zatrudniania go.

Nowy wpis do prawa pracy co prawda nie wszedł jeszcze w życie, ale jeśli tak się stanie, będzie to na pewno spore ułatwienie i pocieszenie dla zwalnianych osób.

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD