Yves Rocher – marka dla każdego


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Chciałabyś, żeby Twoje kosmetyki były ekologiczne, naturalne, a dodatkowo skuteczne? Zajrzyj do sklepu Yves Rocher!

Yves Rocher to marka, która powstała w roku 1969 we Francji. Jej korzenie sięgają jednak roku 1959, kiedy to francuski polityk i przemysłowiec, zafascynowany kobiecą urodą stworzył swój pierwszy krem. Mieszkanki La Gacilly od razu pokochały kosmetyk. Krem został wyprodukowany w domowym laboratorium na bazie ziarnopłonu. Yves Rocher prowadził sprzedaż wysyłkową, aż do wspomnianego roku 1969 – wtedy powstał pierwszy sklep stacjonarny w Paryżu.

Popularność sklepu była tak wielka, że kolejne utworzono w Belgii i Szwajcarii, a następnie rozciągnięto sprzedaż na Europę Zachodnią. Obecnie Yves Rocher ma ponad 1500 sklepów w 88 krajach (na 5 kontynentach). We Francji jedna na trzy kobiety jest klientką YR.

W Polsce YR istnieje od 1991 roku. To już 23 lata! Pierwszy sklep był otwarty w Warszawie. Następne w większych miastach. Obecnie siedziby Yves Rocher można spotkać w małych miejscowościach. Funkcjonują już 104 sklepy na terenie Polski, a co roku otwierają się nowe.

Nie ma sklepu Yves Rocher w Twojej miejscowości? Nic straconego. Produkty YR można kupić nie tylko w sklepie stacjonarnym, ale także internetowym i w ofercie wysyłkowej (zamawiając przez telefon lub listownie).

Kosmetyki YR tworzone są na bazie roślin. W ogrodzie botanicznym w La Gacilly uprawiane jest ponad 1100 gatunków roślin, które są ciągle poddawane nowoczesnym metodom ekstrakcji. Każdego roku naukowcy przeprowadzają ponad 6 tysięcy testów, dzięki czemu formuły kosmetyków są stale ulepszane. Produkty YR wytwarzane są bez pośredników.

Yves Rocher prowadzi także własną fundację, która ma na celu ochronę przyrody. Jej prezesem został Jacques Rocher, syn założyciela marki. Stale prowadzony jest konkurs Ziemia Planet Kobiet – nagradzający inicjatywy kobiet, które podejmują lokalne działania prowadzące do ochrony środowiska. Do dzisiaj nagrodzono 300 kobiet w ponad 50 krajach.

Sadzimy dla dobra Planety to akcja zapoczątkowana w 2007 roku podczas spotkania Jacques’a Rocher z pierwszą laureatką (pochodzenia afrykańskiego) Pokojowej Nagrody Nobla. Fundacja ma za zadanie zasadzić 50 milionów drzew na wszystkich kontynentach do końca 2015 roku. Możemy pomóc w tej akcji kupując specjalne szampony do włosów.

YR broni także praw zwierząt. Jako pierwsza firma kosmetyczna zaprzestała testowania produktów na zwierzętach. Decyzja ta została podjęta wiele lat przed wprowadzeniem zakazu w państwach należących do Unii Europejskiej.

Do tego kosmetyki YR są naprawdę wysokiej jakości. Sama jestem ich wielką fanką!

 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD