Jak prowadzić zdrowy tryb życia?


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Zdrowie w języku potocznym określane jest często jako stan prawidłowy bądź brak choroby. Co jednak trzeba zrobić, aby je utrzymać?

Na pewno odpowiedzią na to pytanie jest zachowanie zdrowego stylu życia. Wpisując w google to pojęcie otrzymamy wiele wyników, które nas zwykłych zjadaczy chleba, mogą zaskoczyć. Najpopularniejsze odpowiedzi to ruch i odpoczynek na świeżym powietrzu oraz zdrowe odżywianie i higiena osobista. Na drugim miejscu znalazło się pozytywne myślenie oraz unikanie i neutralizacja stresów. Ważne dla naszego zdrowia według google są również relacje międzyludzkie. Istotnym pytaniem w tym temacie jest to jakie korzyści płyną z prowadzenia zdrowego stylu życia?

Stosując się do zasad prawidłowego żywienia takich jak: pij 1,5-2 litrów wody dziennie, jedz pięć posiłków dziennie, unikaj tłustych potraw i słodyczy, nie podjadaj pomiędzy posiłkami – osiągniemy zgrabną sylwetkę i młodszy wygląd. Natomiast uprawianie sportu poprawi naszą kondycję fizyczną i wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie. Ponadto podczas ruchu w naszym ciele wytwarzają się endorfiny odpowiedzialne za zadowolenie i pozytywne myślenie. Wspomnę jeszcze tutaj, że sporty ekstremalne oprócz niesamowitych przeżyć związanych z pokonywaniem trudności dają nam również niezłego kopa podnosząc poziom adrenaliny. Pozytywne myślenie zaś wywołuje w nas dobre samopoczucie i zadowolenie z siebie. Dodatkowo uśmiech, sprawia, że zarażamy nim innych i zaskarbiamy sobie nim przyjaźń ludzi. Dlatego powinniśmy się uśmiechać jak najczęściej.

Zatem jak zachować zdrowy styl życia? Od czego zacząć zmianę? Nie odpowiemy na to pytanie jednym słowem, bo życie nie jest proste. W życiu trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem i iść do przodu mimo stawianych na naszej drodze trudności. Żeby zachować zdrowy styl życia trzeba patrzeć na swój organizm w sposób wszechstronny, tak aby uwzględnić w swoim planie dnia kilka dziedzin życia, o których wcześniej wspomniałam.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD