Sposób na udany związek


(fot. fakt.pl)

(fot. fakt.pl)

Nie ma ogólnej recepty na zdrowy i szczęśliwy związek. Wszystko trzeba wypracować metodą prób i błędów wspólnymi siłami. Związek tworzą dwie różne osoby, a każda ma swoje potrzeby, marzenia i styl bycia. Po prostu. Jesteśmy ludźmi i nie jesteśmy idealni.

Można jednak spróbować polepszyć swoją relację za pomocą kilku prostych codziennych czynności i zwyczajów.

Carly Spindel, amerykańska „swatka” kojarząca pary od kilku lat, opracowała rady dotyczące tego, co robią ludzie pozostający w szczęśliwych związkach:

1. Idą spać w tym samym czasie – wspólne kończenie dnia sprawia, że czują wspólnotę oraz, że zmagają się ze światem po tej samej stronie barykady.
2. Znajdują wspólne hobby – wystarczy tylko jedno, np. wycieczki rowerowe, sprawdzanie jakiejś nowej knajpy w każdą sobotę, decoupage czy gra w szachy.
3. Dotykają się – złapanie za rękę, pogłaskanie po głowie, delikatne objęcie – takie subtelne gesty budują poczucie bliskości i zapobiegają zanikowi intymności.
4. Nie czepiają się siebie nawzajem, a co więcej dostrzegają pozytywy działań partnera. Nie marudzą, nie krytykują i nie dokuczają, a jeśli coś im się nie podoba, to rozmawiają o tym.
5. Bazują na stereotypach – całują się i wyznają sobie miłość. Czy pocałunek przed wyjściem do pracy i zwykłe „kocham Cię” nie sprawiają, że dzień jest lepszy, a związek cieplejszy?

Małe rzeczy naprawdę robią różnicę.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD