Najdroższy olej roślinny


(fot. rodzinaizdrowie.pl)

(fot. rodzinaizdrowie.pl)

Aby otrzymać 1 litr oleju z pestek opuncji potrzeba aż 1 milion pestek, żmudnie wydobywanych z pulpy 470 kg. świeżych owoców. To najdroższy, ale i najcenniejszy olej.

Olej wytłacza się na zimno z drobnych pestek owoców opuncji, pochodzących z Ameryki Łacińskiej oraz tropikalnych rejonów Europy. Ze względu na wysokie koszty produkcji, na rynku pełno olejków, które rozcieńcza się tańszymi olejami. Należy więc uważać na to, co się kupuje, gdyż zmieszany olejek, traci na swoich właściwościach.

Olej z pestek opuncji to zielono – żółty, płynny olejek o delikatnym zapachu. Kosmetyk ma silne działanie przeciwzmarszczkowe, idealny więc dla skóry dojrzałej, suchej, odwodnionej i wymagającej regeneracji. Olej wzmacnia i uszczelnia barierę lipidową naskórka. Jednak jego nadrzędnym zadaniem jest wzmocnienie odporności skóry i pobudzenie naturalnych procesów naprawczych. Sprawia to, że skóra staje się mniej podatna na podrażnienia, stany zapalne i lepiej się regeneruje.

Produkt zawiera wiele drogocennych składników. To źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, głównie Omega-6, które odpowiadają za nawilżenie, elastyczność i napięcie. Zawarte w nim fitosterole zabezpieczają przed utratą wody oraz działają przeciwzapalnie. Natomiast witamina E opóźnia procesy starzenia skóry.

Olej z pestek opuncji to naturalne źródło młodości i piękna. Warto zainwestować w jeden olej, który zastąpi tony nieskutecznych kremów.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD