Jogging i jego korzyści dla zdrowia


(fot. Shutterstock)

(fot. Shutterstock)

Dlaczego warto uprawiać jogging? Jakie korzyści dla zdrowia przynosi bieganie? – Odpowiedź jest prosta – ta forma aktywności dodaje nam siły, podnosi odporność, odchudza, a także działa antydepresyjnie.

Oto szczegółowe informacje dlaczego warto biegać?

– Biegając, możemy przeciwdziałać osteoporozie, cukrzycy, chorobom serca, nowotworom, nerwicom, depresji i wielu innym cywilizacyjnym chorobom.
– Codzienne bieganie wpływa korzystnie na serce i układu krążenia.
– Ludzie, którzy systematycznie biegają rzadko chorują i rzadziej ulegają przeziębieniom oraz infekcjom. Szczególnie uodparniamy się na choroby gdy biegamy na dworze bez względu na pogodę.
– Biegając, opóźniamy procesy starzenia. Jak podają liczne badania, uprawianie joggingu w młodości powoduje, że jest się biologicznie młodszym od rówieśników o 10-17 lat, ponieważ wiek biologiczny nie zawsze pokrywa się z wiekiem metrykalnym.
– Podczas biegania wykorzystujemy wszystkie główne grupy mięśni. Okazję do ruchu otrzymują nie tylko mięśnie nóg, ale także pleców, ramion, rąk i brzucha. Dzięki wysiłkowi mięśnie dotleniają się i rozwijają.Bieganie jest świetnym ćwiczeniem rozluźniającym napięte mięśnie i działa bardzo skutecznie szczególnie na bóle pleców związane ze stresem.

Dlaczego więc warto biegać? Oprócz wymienionych wcześniej korzyści zdrowotnych codzienne bieganie po pewnym czasie staje się doskonałym sposobem na rozładowanie stresów gromadzących się w każdym z nas. Ponadto systematyczne bieganie jest również świetną odskocznią od naszych problemów. Wiele osób w codziennym natłoku spraw praktycznie nie ma czasu dla siebie. Czas przeznaczony na bieganie jest jednak czasem jedynie dla Ciebie. Nikt Ci wtedy nie zaprząta głowy, nikt nie dzwoni. Możesz uciec na ten czas od wszystkich swoich problemów.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD