Ulepsz swoje życie


(fot. bp.blogspot.com)

(fot. bp.blogspot.com)

Lepsze zdrowie oznacza lepsze życie. Warto więc zainteresować się zdrowymi nawykami i wprowadzeniem ich do swojego dnia. Wyrzucenie z diety złych pokarmów, rozładowywanie stresu, kwadrans na ćwiczenia fizyczne – wszystko ma znaczenie i jest potrzebne. Im łatwiej będzie nam wyrobić w sobie zdrowy nawyk, tym większa szansa na to, że zostanie on z nami na zawsze. Poniżej kilka pomysłów na zainwestowanie w zdrowsze życie.

1. Niech śniadanie będzie największym posiłkiem. Dzięki temu nie będziesz przez pozostałą część dnia ciągle głodna.
2. Uatrakcyjnij swoje życie towarzyskie. Zamiast gotować obiad lub robić deser dla przyjaciół, zaproponuj wyjście na kręgle, rolki, rower, etc. Nadmierne jedzenie zastąpcie wspólną aktywnością.
3. Wzbogać swoje treningi. Według badań ludzie mają tendencje do ćwiczenia dłużej, jeśli oglądają coś, co lubią. Włącz więc swój ulubiony serial i daj z siebie wszystko.
4. Spraw, by warzywa stały się głównym elementem Twojej diety. Zaczniesz się na nich skupiać i uczyć się, jak je przyrządzać, by były nie tylko zdrowe, ale i smaczne. Dzięki temu zaczniesz jeść ich więcej.
5. Zachowaj właściwą postawę przy stole. Poza tym, że zadbasz o swój układ ruchowy, to jeszcze będzie Ci się przyjemniej jadło i wstaniesz od stołu bardziej zadowolona.
6. Maszeruj energicznie. Jest to najbardziej naturalny ruch ciała człowieka i nie obciąża stawów. Pozwala zachować kondycję, spalać tłuszcz i podnieść ciśnienie krwi.

Nie są to działania ani trudne, ani wyczerpujące. Wymagają naprawdę niewiele wysiłku, a dają ogromne efekty.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD