Kręcone włosy: jak dopasować fryzurę do kształtu twarzy i typu urody?


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Jeśli masz kręcone włosy i zastanawiasz się jaka fryzura pasuje do Ciebie najbardziej – trafiłaś idealnie! Poniżej przedstawiamy kilka prostych rad, które pomogą Ci zawsze dobrze wyglądać i czuć się kobieco każdego dnia. Od teraz kręcone włosy przestaną być zmorą, a staną się Twoim największym atutem!

Z grzywką, a może bez?
Grzywki są eleganckie, zalotne, ale potrafią też przysporzyć wiele kłopotów, zwłaszcza kiedy ma się kręcone włosy. Aby uniknąć porannej walki z układaniem niesfornych loków warto zastanowić się nad długością grzywki. Albo inaczej, czy jest ona nam w ogóle potrzebna? Przy niskim czole śmiało można z niej zrezygnować, ponieważ pomniejsza optycznie twarz i oczy, przez co ładna buzia ginie pod burzą nieokiełznanych pukli włosów. Nawet w przypadku owalnej twarzy grzywka nie rozwiąże problemu – same loki swoją objętością optycznie przysłonią ją, co za tym idzie, będzie wydawać się mniejsza.

Kręcone krótkie vs. długie?
Krótkie fryzury najlepiej wyglądają na prostych włosach. W takim przypadku można śmiało zdecydować się na dowolną długość, nawet bardzo krótką. Takie włosy najlepiej sprawdzają się gdy głowa jest symetryczna, a twarz drobna, subtelna. Przy ostrych, męskich rysach lub odstających uszach, zdecydowanie lepiej wybierać fryzury nieco dłuższe. Dzięki temu twarz stanie się delikatniejsza.

Kobiety o kręconych włosach powinny mocno się zastanowić – zbyt krótkie włosy mogą odstawać od skóry głowy, a tym samym być trudne do ułożenia. Pamiętajmy, że mokre loki są dużo dłuższe od suchych, zatem zbyt krótkie włosy po wysuszeniu mogą wyglądać jeszcze krócej (w przypadku takich do ucha będą to małe spiralki), a więc nienaturalnie.

Rada – najlepiej, aby kręcone włosy miały długość minimum do ramion.

Z kolei im dłuższe loki, tym cięższe i mniej kręcone. Zbyt długie także mogą stać się trudne do okiełznania. W takim przypadku najlepiej nosić je związane w dowolny sposób – w koka, kucyk, warkocz lub  kitkę.

Farbowane czy naturalne?

Farbowane włosy wyglądają efektownie, jednak trzeba mieć świadomość wszystkich konsekwencji z tym związanych. O ile przy prostych włosach farbowanie nie sprawia tylu problemów, o tyle przy kręconych sprawa wygląda nieco inaczej. Farbowanie, szczególnie amatorskie w domu, wysusza włosy – co za tym idzie, kręcone włosy są bardziej podatne na zniszczenie i przesuszenie, w efekcie skutkuje to puszeniem się i trudnościami z ułożeniem włosów.

Jeśli już jednak decydujemy się na zmianę koloru włosów warto skorzystać z pomocy profesjonalnego fryzjera i pamiętać, aby nie dokonywać radykalnych zmian,  unikać wyboru koloru farby diametralnie różniącego się od naturalnego koloru włosów – np. w przypadku włosów ciemnych (czarne, brązowe) zmiana koloru na blond nie będzie trafionym pomysłem, ponieważ farbowanie odrostów przysporzy wiele problemów – trudno jest zachować jednolity kolor z racji tego, że kręcone włosy mają różną strukturę, dolne partie są bardziej suche niż górne i inaczej przyjmują farbę.

Długie włosy wyglądają ciekawiej, jeśli ożywi się je jaśniejszymi lub ciemniejszymi pasemkami – np. włosy brązowe dobrze sprawdzą się w połączeniu z miedzianymi, miodowymi pasemkami.

Trzeba pamiętać, i to najważniejsza kwestia, że końcówki należy regularnie podcinać. Skrócenie włosów ogólnie nie zmieni ich długości, natomiast odżywi je, sprawi, że będą zdrowsze i szybciej będą rosły.

O kręconych włosach przeczytasz na http://www.jeanlouisdavid.pl/krecone-wlosy-jak-dobrze-wybrac-forme-strzyzenia/

Autor: Joanna Wal

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD