Pierwsze dzieła małych artystów – kolorowanki dla dzieci


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Wyjątkowy podarunek. Co mają wspólnego myszka Brygida, pingwin Seweryn i ważka Marcelina? Te trzy wesołe postacie wraz ze swymi przyjaciółmi pomogą naszym pociechom zdobyć bardzo cenne umiejętności i jeszcze bardziej rozwinąć ich kreatywność. Jest wiele sposobów na rozwijanie wyobraźni.

Małe rączki muszą w tym celu nadać nową, ciekawszą, bardziej kolorową formę czemuś, co już istnieje. Świetnym rozwiązaniem będą kolorowanki, które możemy znaleźć nie tylko w sklepach po mniej lub bardziej atrakcyjnej cenie (waha się ona w granicach od kilku do nawet kilkunastu złotych), ale też całkowicie za darmo online. Jedyne co musimy zrobić, to wydrukować je i wręczyć naszemu dziecku, po tym jak zapewnimy mu wcześniej odpowiednie przybory i warunki do pracy. Reszta zależy już tylko od niego! A co sprawia, że kolorowanki są takie wyjątkowe?

Pozytywnie wpływają na rozwój dziecka
Niektóre umiejętności należy ćwiczyć już od małego. Jedną z nich z pewnością jest wspomniana na początku kreatywność. W przyszłości zaprocentuje ona lepszym wyobrażaniem sobie życia i składających się na jego codzienność zadań oraz znacznie większą zdolnością radzenia sobie z sytuacjami, które wymagać będą myślenia poza schematami. Znacznie wcześniej dziecko będzie potrzebowało koordynacji wzrokowo – ruchowej, cierpliwości, koncentracji, a także nawyku kończenia rozpoczętych zadań. Niepozorna zabawa kredkami i radość płynąca z obserwowania tego, jak czarno-biały obrazek staje się kolorowy gwarantuje stopniowe rozwijanie wszystkich tych umiejętności, a ponadto znacząco ułatwi naukę pisania. Wszystko dlatego, że nawet najprostsza kolorowanka jest doskonałym ćwiczeniem wyrabiającym rękę dziecka i uczącym go używania odpowiedniej siły nacisku na kartkę papieru. Jest to jeden z najlepszych sposobów na przygotowanie naszych pociech do przyszłych obowiązków przedszkolaka, czy pierwszoklasisty.

To doskonała metoda wspólnego spędzania wolnego czasu
Rodzice także mogą czerpać korzyści z zalet, jakie dają ich dzieciom kolorowanki. Jedną z nich jest bez wątpienia wspaniała okazja do spędzenia kilku chwil na wspólnej zabawie. Rysując z dzieckiem, uczymy się siebie nawzajem. Malec pokazuje mamie i tacie swoje dzieło, otwierając przed nimi własnoręcznie wykreowany świat. Uczy się o nim opowiadać, a także może dowiedzieć się od swoich opiekunów wielu niezwykle ciekawych dodatkowych informacji o otaczającym go świecie – zarówno o rzeczywistości na obrazku, jak i tej wokół niego. Kolorowanki to nie tylko wypełnianie konturów rysunku kolorami, ale także idealny pretekst do poszerzającej horyzonty dyskusji. Równie ważne jest też to, iż dziecko ma okazję poczuć, że rodzice są zainteresowani jego pracą. Dzięki temu poczuje się ono zauważone i docenione, co z kolei będzie skutkowało wyższym poczuciem własnej wartości, które tak bardzo ułatwi mu przyszłe osiąganie sukcesów nie tylko na początkowym etapie edukacji.

Są idealnym sposobem na nudę
Rodzice nie powinni uczyć swoich pociech, że najlepszym rozwiązaniem na ogarniające je znudzenie są telewizja i komputer. Choć programy telewizyjne i gry odpowiednie dla najmłodszych odbiorców również doskonale wpływają na ich rozwój, to zdecydowanie lepiej jest pokazywać dzieciom, że można się wspaniale bawić także bez najnowszych zdobyczy techniki. Owoce i warzywa, najprzeróżniejsze pojazdy, budowle, a także rośliny oraz wiele przyjaznych zwierząt i postaci tylko czekają, aby mali artyści pokolorowali ich świat (nie tylko na żółto i na niebiesko). Czy mając na barkach tak odpowiedzialne zadanie, można narzekać na doskwierającą nudę? Oczywiście, że nie!

Gdzie można je znaleźć
Rodzice mogą kupić kolorowanki dla dzieci praktycznie w większości sklepów. Należy wówczas przyjrzeć się poszczególnym egzemplarzom, aby mieć pewność, że wybierzemy odpowiednią książeczkę. Dobrą kolorowankę poznamy po oryginalnym kształcie, bogatej i atrakcyjnej szacie graficznej, odpowiedniej jakości papieru i ewentualnych przejrzystych wskazówkach, które pomogą małym artystom w osiągnięciu wspaniałych efektów ich ciężkiej pracy. Książeczki te jednak nierzadko bywają drogie, dlatego też równie dobrym rozwiązaniem są kolorowanki online, których w zasobach Internetów jest po prostu cała masa. Możemy być pewni, że zapewnią one naszym dzieciom wiele frajdy, jednocześnie dbając o ich odpowiedni rozwój. Czy potrzeba jakichkolwiek innych słów rekomendacji?

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD