Książka, którą powinnaś przeczytać


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Żyjemy w trudnych czasach i każdego dnia wmawiamy sobie różne rzeczy. Ciągle myślimy o tym, co trzeba i jak być powinno. Dusimy się we własnych głowach, a stres rośnie z każdym dniem. Ciężko jest tak żyć. Często słyszy się o tym, że powinniśmy żyć w zgodzie z własnymi przekonaniami.

A z drugiej strony wymaga się od nas rezygnacji z tego, co nasze i spełniania tego, czego żądają inni. Długotrwały stres powoduje wiele chorób, m.in. serca, układu pokarmowego i immunologicznego. Jak sobie pomóc?

Zacznijmy od lektury. Don Miguel Ruiz napisał książkę Cztery umowy. Droga do wolności osobistej. Przedstawił w niej źródła ograniczeń, jakie narzucają na siebie ludzie, a które wynikają wyłącznie z ich wiary i przekonań, a nie mają związku z rzeczywistością. Wskazał na brak radości i cierpienie, które wynikają z takiego działania. Ruiz zaleca w swojej książce odwołanie się do prastarej mądrości Tolteków. Cztery umowy mają być kluczem do wolności, szczęścia i miłości:

1. Szanuj swoje słowo.
2. Nie bierz niczego do siebie.
3. Nie zakładaj niczego z góry.
4. Rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Życie jest zbyt krótkie, by pozwolić sobie na funkcjonowanie w zniewoleniu, smutku, cierpieniu i braku pozytywnych emocji. Czasem trzeba o siebie zawalczyć.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD