Jakie błędy „urodowe” najczęściej popełniamy?


(fot. allsaintscosmedical.com.au)

(fot. allsaintscosmedical.com.au)

Po pierwsze zdarza nam się popaść w rutynę i miesiącami, a nawet latami, malujemy się i czeszemy tak samo. Po drugie nie eksperymentujemy z makijażem, fryzurą czy stylem, bo nie widzimy w tym sensu. Po trzecie czasami wydaje nam się, że w określony sposób wyglądamy najlepiej, bo tak kiedyś uznałyśmy i już tak zostało. A po czwarte wymyśliłyśmy, że coś jest po prostu zbędne.

Te działania zwiększają prawdopodobieństwo, że nie wykorzystujemy całego potencjału, jaki drzemie w naszej urodzie. Dlatego mamy dla Was dzisiaj zestawienie najbardziej popularnych błędów w zakresie dbania o wygląd.

Przeczytać, przemyśleć i wcielić w życie.

1. Zbyt mocno wyskubujesz brwi. Najlepiej zainwestuj raz na jakiś czas w kosmetyczkę. Przyjrzy się Twojej twarzy i doradzi, jak wymodelować brwi, żebyś wyglądała jak najlepiej.
2. Zbyt często myjesz włosy. Ogólnie rzecz biorąc, włosów nie powinno się myć częściej niż raz na trzy dni. Częstsze mycie, skraca ich życie. Nie lubią tego. Ty za to powinnaś polubić suchy szampon do włosów.
3. Przy malowaniu paznokci rezygnujesz z bazy. Nie tylko sprawia, że powierzchnia lakieru jest gładka, a manicure utrzymuje się dłużej na paznokciach, ale zapobiega też ich przebarwieniom.
4. Używasz za dużo podkładu. Kładziesz korektor, potem bazę, potem podkład (byle grubo), a na to jeszcze sypki puder. Uf! Jeśli masz dość czystą cerę, to im mniej tego rodzaju kosmetyków użyjesz, tym lepiej będziesz wyglądać.
5. Rezygnujesz z bazy. Jeśli robisz sobie makijaż na cały dzień, o tym etapie nie powinnaś zapominać. Ochroni Twoją skórę, a poza tym sprawi, że make-up nie będzie się ścierał i rozmazywał.
6. Za bardzo błyszczysz. Jeśli nie idziesz na dyskotekę albo zabawę w konkretnym stylu, to nie powinnaś przesadzać z błyszczącymi drobinkami. Świecące cienie do powiek, błyszczyki czy podkłady z błyszczącymi drobinkami na co dzień nie są wskazane.
7. Nie czyścisz swoich pędzli do makijażu. Pędzle potrzebują kąpieli raz na jakiś czas. Wytrzepywanie ich to za mało. Trzeba ja wyprać w szamponie dla dzieci raz w tygodniu.
8. Obrysowujesz eyelinerem całe oko, w ten sposób je zmniejszając. Kreskę rysuje się przede wszystkim na górnej powiece.
9. Wybierasz zły podkład. Po pierwsze powinien mieć odpowiedni, pasujący do Twojej karnacji, kolor. A po drugie powinien być dobrany do rodzaju cery (innego potrzebuje sucha, a innego tłusta).

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD