Pielęgnacja pupy u niemowląt


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Delikatna skóra niemowlęcia wymaga wyjątkowej pielęgnacji, a szczególnie ta ukryta pod pieluszką. Łatwo podrażnia się i odparza. Jak temu zapobiegać?

Systematyczna i właściwa pielęgnacja uchroni Twoje dziecko od pieluszkowego zapalenia skóry. Oto kilka przydatnych wskazówek.

Po pierwsze – kąpiel
Dziecko kąpiemy codziennie, o stałej porze. W ten sposób oczyszczamy skórę i pobudzamy krążenie krwi, a delikatny ruch wody masuje ciałko i działa uspokajająco.

Po drugie – wydłużamy chwile bez pieluszki
Starajmy się wydłużać chwile, kiedy dziecko spędza bez pieluszki, gdyż nawet najlepsza i przewiewna w pewnym stopniu utrudnia skórze oddychanie. Pozwólmy poleżeć malcowi bez pieluchy, zwłaszcza gdy w pomieszczeniu jest ciepło i nie narażamy go na wychłodzenie.

Po trzecie – regularna zmiana pieluszek
Nie czekaj aż pielucha zacznie zdradzać oznaki przepełnienia. Przewijaj noworodka nawet po małym siusiu i od razu gdy zrobi kupkę. Jest to bardzo ważne, gdyż zarówno w kale jak i w moczu jest mnóstwo bakterii, a w procesie rozkładu tych substancji powstaje amoniak – główny winowajca odparzeń. Poza tym, dzięki regularnym zmianom pieluchy Twoje dziecko szybciej i wcześniej zacznie korzystać z nocnika.

Po czwarte – profilaktyka
Zanim nałożysz dziecku pieluszkę posmaruj pupę dowolną oliwką Skarb Matki (w cenie 9-15 zł). Dobrze zabezpieczy delikatną skórę tworząc na niej ochronną warstwę. Można ją stosować zamiennie z kremem pielęgnacyjnym (w cenie 10 zł). Nawilża, natłuszcza i zapobiega stanom zapalnym, gdyż zawiera wyciąg z rumianku i 2% tlenku cynku. Do pielęgnacji skóry pupy u chłopców warto używać pudru (w cenie 8 zł). To idealny kosmetyk zarówno do ochrony skóry pośladków jak i fałdów skórnych oraz pachwin.

Po piąte – łagodzimy skutki podrażnień
Jeżeli na skórze dziecka pojawią się krostki czy zaczerwienienie, należy zastosować krem Zdrowa Pupka Skarbu Matki. Kosmetyk zawiera aż 10% tlenku cynku, który ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne oraz przyspieszające gojenie. Z powodzeniem można stosować go przy pieluszkowym zapaleniu skóry, otarciach, odparzeniach i rankach. Dzięki przyjemnej jedwabistej konsystencji bardzo dobrze się rozprowadza i stosunkowo łatwo zmywa. Dostępny w cenie ok. 15 zł

(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD