Schody zaczynają się jesienią


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

O pielęgnację stóp w okresie letnim nie jest trudno. Schody zaczynają się dopiero jesienią.

W okresie letnim nosimy lekkie buty, stopy mają dostęp do powietrza, a w sklepach aż roi się od produktów do ich pielęgnacji. Na nieszczęście dla stóp przychodzi okres jesieni. W sklepach nie ma już tylu promocji i szerokiego asortymentu. Przywykło się jesienią promować kosmetyki do suchej skóry, balsamy, farby do włosów, czy kremy ochronne do cery wrażliwej. Dochodząc do półki z produktami do stóp mamy do wyboru jedną, dwie marki. Ceny wcale nie przyciągają. Nic dziwnego – stopy chowamy, więc ich nie pielęgnujemy. Tu rodzi się błąd, który odwdzięcza nam się po kilku miesiącach. Powstaje błędne koło. Wraz z przyjściem ciepłej wiosny desperacko próbujemy przywrócić stopy do normalności.

Zatrzymaj to i poświęć choć chwilkę dla stóp. W okresie zimowym nie będziesz musiała zmagać się z odgnieceniami i łatwiej będzie o piękne stopy latem. Zaczynamy!

1. Wymocz stopy w ciepłej wodzie. Dodaj do niej sól lub zmiękczający płyn do kąpieli.
2. Zrób porządny peeling stóp. Wybierz ten najmocniejszy i gruboziarnisty. Skup się na piętach i ewentualnie na pozostałych zrogowaceniach.
3. Następnie połóż maseczkę. Możesz kupić gotową lub zrobić ją sama; zgnieć trzy banany i dodaj do nich trzy łyżki serka homogenizowanego. Możesz skorzystać z jesiennych dobrodziejstw i urozmaicić maseczkę w dowolny sposób. Polecam łyżeczkę cynamonu. Spłucz papkę po 15 minutach.
4. Teraz nałóż grubą warstwę kremu pielęgnacyjnego. Jeśli posiadasz specjalne bawełniane skarpetki to nałóż je na krem. Lepiej się wchłonie.

I gotowe! Pamiętaj jednak, że nawet miękkie stopy będą wyglądały nieelegancko bez pedicure’u!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD