Pielęgnacja kwasami


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Jesień to idealny czas na zabiegi z kwasami. Warto zainteresować się naturalnym kwasem migdałowym.

Kwas migdałowy to biały, krystaliczny proszek, którego zadaniem jest złuszczanie, działanie antybakteryjne oraz przeciwstarzeniowe.

Jak powstaje? Kwas jest pochodzenia naturalnego, otrzymuje się go w wyniku hydrolizy gorzkich migdałów. Następnie wykorzystuje w kosmetyce. Kwas migdałowy wyróżnia się silnym działaniem antybakteryjnym. Ma wyjątkowe zdolności odkażające. Jest więc idealnym dodatkiem do peelingów. Należy do grupy kwasów delikatniejszych i łagodniejszych dla skóry.

Co daje naszej skórze? Kwas migdałowy zapewnia złuszczenie naskórka, tym samym sprawia, że skóra jest gładka, jędrna i promienna. Dodatkowo łagodzi stany zapalne, goi wypryski oraz zmiany trądzikowe. Wspomaga również działanie przeciwzmarszczkowe. Jest więc idealny dla osób walczących z trądzikiem oraz kobiet dojrzałych. Szczególnie dla tych drugich, gdyż kwas migdałowy wzmacnia produkcję kwasu hialuronowego, który odpowiada za nawilżenie skóry. Kwas radzi sobie również z przebarwieniami skóry wywołanymi słońcem czy stanami zapalnymi.

Warto pamiętać, że po kuracji kwasami należy unikać opalania się na solarium. Ważne również jest stosowanie filtrów (nie niższych niż SPF 30) na twarz.

Doceń właściwości kwasu migdałowego na własnej skórze.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD