Bieganie zimą – w co się ubrać


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Wiele osób rezygnuje z biegania, gdy na dworze zaczyna robić się zimno. Prawdziwi biegacze jednak są przygotowani na każdą porę roku! Jak ubierać się zimą i jesienią by nie nabawić się odmrożeń i zapalenia płuc podczas biegania?

Przede wszystkim rezygnujemy z bawełny, która wchłania pot i wilgoć z otoczenia, co przy późniejszym ochłodzeniu może się skończyć dla naszego zdrowia nieciekawie. Najlepszym rozwiązaniem jest ubiór na cebulkę – kilka warstw będzie skutecznie chroniło przed chłodem, a w razie czego można coś zdjąć nie narażając się na zbytnie „rozgogolenie”. Nie ma sensu ubierać się zbyt ciepło – jeśli biegamy w plenerze, to przyjmujemy zawsze zasadę, żeby ubrać się tak, jakby na dworze było o 10 stopni więcej. Rozgrzewkę warto zrobić w domu.

Trzeba pamiętać o czapce i rękawiczkach! Przez głowę ucieka nam najwięcej ciepła, natomiast ręce łatwo odmrozić. Warto też chronić twarz, bo wiatr może narobić sporo szkód na delikatnej skórze. Tutaj sprawdzi się kominiarka albo buff oraz tłusty krem ochronny.

Jeśli chodzi o stopy to nie ma potrzeby inwestować w specjalne zimowe obuwie – można biegać cały rok w tych samych butach. No i jeszcze nogi. Można nabyć specjalne zimowe legginsy lub ubrać po prostu dwie pary zwykłych.

Miłego biegania! 

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD