Ile zalet ma jazda na rowerze?


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Jazda na rowerze to sport, który warto uprawiać, ponieważ przynosi wiele korzyści dla zdrowia.

Oto zalety jazdy na jednośladzie:
– Pobudzone w czasie jazdy mięśnie pobierają zapasy energii z komórek tłuszczowych, dzięki czemu nie tylko chudniemy, ale również normalizuje się poziom cukru we krwi.
– Jazda na rowerze chroni nas przed miażdżycą. Regularne przejażdżki (3–4 razy w tygodniu) pozwalają bowiem obniżyć poziom „złego” cholesterolu i podwyższyć „dobrego”.
– Równy, jednostajny wysiłek sprawia, że zwiększa się pojemność płuc, krew jest dotleniona, a serce lepiej pracuje. Dzięki czemu poprawia się ogólna wydolność organizmu.
– Treningi rowerowe pomagają spalić tkankę tłuszczową. Ten sport polecany jest osobom walczącym z nadwagą. Przy długiej jeździe na rowerze nasz organizm spala duże ilości kalorii – przykładowo, jeżdżąc z prędkością około 20 km/h, spalamy 600 kalorii.
– Dzięki rowerowym wycieczkom stajemy się bardziej odporni na zmęczenie, a do tego dużo lepiej znosimy sytuacje stresowe.
– Jazda na rowerze chroni także stawy przed przeciążeniami, gdyż w pozycji siedzącej nogi nie dźwigają ciężaru tułowia. Rytmiczne ruchy kolan poprawiają natomiast produkcję mazi stawowej, dzięki czemu stawy stają się bardziej elastyczne.
– Jazda na jednośladzie to  sposób, by utrzymać kręgosłup w dobrej formie, pod warunkiem że jeździsz w prawidłowej pozycji – z prostymi i lekko pochylonymi do przodu plecami (kierownica powinna być ustawiona dość wysoko w stosunku do siodełka).

Dlaczego zatem warto jeździć na jednośladzie?
Warto uprawiać ten sport ponieważ nie tylko wzmacnia nasze zdrowie, ale również rzeźbi naszą sylwetkę. Ponadto rowerowe wycieczki to aktywny wypoczynek na łonie natury, który nas relaksuje i wycisza.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD