Co dają suplementy z żeń-szeniem


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Na pierwszym miejscu wymienia się witalność. Jednak to tylko czubek góry lodowej zalet tej niepozornej rośliny.

To prawda, że żeń-szeń dodaje energii, eliminuje uczucie zmęczenia i znużenia, polepsza samopoczucie. Z tych zalet znany jest najbardziej. Ale nieliczni z nas zdają sobie sprawę, że żeń-szeń również łagodzi stres, poprawia zdolność koncentracji, a także koordynację ruchową. Zwiększa poziom estrogenów w kościach, zmniejsza więc ryzyko osteoporozy. Obniża poziom złego cholesterolu i glukozy, wykazując działanie antymiażdżycowe oraz przeciwcukrzycowe. Hamuje podział komórek nowotworowych, zapobiega arytmii serca. Pobudza do działania makrofagi i limfocyty, wzmacniając układ immunologiczny. Moc działania żeń-szenia właściwego kryje się w tzw. ginsenozydach. Do tej pory znanych jest ok. 16 ginsenozydów. 7 z nich wykazuje właściwości przeciwzapalne, dlatego wyciąg z tego korzenia sprawdza się także w leczeniu stanów zapalnych.

Żeń-szeń dodaje się przede wszystkim do suplementów diety, które mają poprawić kondycję organizmu, zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Prym wiedzie Żeń Szeń Forte.

Jego systematyczne zażywanie znacząco poprawia samopoczucie, a także wzmacnia organizm. Wyciąg z żeń-szenia zawiera również suplement diety Vitmax określany jest jako bomba witaminowa. Dostarcza on organizmowi niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania fito składniki – witaminę C, polifenole, katechiny, antocyjany, luteinę, likopen. Oprócz żeń-szenia suplement ten zawiera dodatkowo wyciągi z warzyw i owoców: aceroli i mandarynki, maliny i jagody acai, arbuza, granatu, korzenia buraka czerwonego, pietruszki, żurawiny, jabłka i jagody goji, szpinaku i jarmużu. Wzmagają one jego zbawienne działanie na organizm:

Kto powinien brać żeń-szeń?
– Osoby starsze i przemęczone. Suplementy, które zawierają żeń-szeń, dodają wigoru, zmniejszają zmęczenie, poprawiają koncentrację, sprawność układu immunologicznego, obniżają poziom cholesterolu we krwi i poziom cukru, według badań przeprowadzonych przez Vanderbilt-Ingram Cancer Center w Nashville żeń-szeń hamuje podział komórek nowotworowych.
– Osoby podatne na infekcje. Preparaty z żeń-szeniem pobudzają do działania makrofagi i limfocyty, wzmacniając układ odpornościowy.
– Sportowcy. Żeń-szeń sprzyja efektywniejszemu wykorzystaniu tlenu podczas wysiłku, opóźnia zatem moment zmęczenia. Obniża też poziom kwasu mlekowego we krwi, przeciwdziała więc dokuczliwym bólom mięśniowym.
– Kobiety po 30. Dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym żeń-szeń spowalnia procesy starzenia. Zwalcza wolne rodniki.

Vitmax – ok. 22,20 zł/60 kapsułek
Żeń Szeń Forte – ok. 16,20 zł/30 kapsułek

Wyłączny dystrybutor BS FARM – www.bssuple.pl

Suplementy diety BS FARM dostępne są w aptekach Dbam o Zdrowie, Gemini.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD