Wpływ seksu na zdrowie i samopoczucie


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

W zasadzie do uprawiania seksu chyba nikogo nie muszę zachęcać, jednak chciałabym Ci przybliżyć korzystny wpływ erotycznych uniesień na Twoje zdrowie i samopoczucie:

1. Oczywiście poprawa humoru – w trakcie seksu, w Twoim organizmie wydzielają się endorfiny i serotonina, czyli tzw. hormony szczęścia. Dzięki nim jesteś radosna przez cały dzień i mniej spraw jest w stanie wyprowadzić Cię z równowagi. Jesteś zrelaksowana i lepiej czujesz się we własnym ciele, które nagle zaczyna Ci się wydawać seksowne i o wiele ładniejsze niż jeszcze kilka godzin wcześniej.
2. I być może nie jest to sprawa tylko lepszego samopoczucia – seks dobrze działa także na Twój wygląd. Szybsze krążenie krwi powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co prowadzi do dotlenienia skóry, która wchłania teraz więcej składników odżywczych. Po wszystkim ciało staje się gładsze, poprawia się też jego koloryt, a włosy nabierają pięknego blasku.
3. Seks zwiększa Twoją odporność – w jego trakcie, rośnie w Twoim organizmie liczba białych krwinek, które chronią przed infekcjami – na zimę idealnie. Na inne pory roku także – lepiej dmuchać na zimne! 😉
4. Kiedy się kochasz, poprawia się Twój metabolizm – toksyny są usuwane z organizmu i już go nie zatruwają – najlepszy chyba sposób na detoks, czyż nie?
5. Seks przed egzaminem? Jak najbardziej! Twój mózg potrzebuje do dobrej pracy odpowiednio dotlenionej krwi – czyli takiej jaką masz po seksie. Pamięć i koncentracja zostają wzmocnione i lepiej przyswajasz wiedzę.
6. Także Twoja kondycja zyskuje – to chyba nic odkrywczego, że w trakcie seksu pracuje sporo mięśni.
7. Lepszy niż aerobik – podczas seksu spalasz sporą ilość kcal (podobno nawet do 400). Więc jeśli się odchudzasz, to zamiast unikać kochania się, dopóki nie osiągniesz wymarzonej sylwetki, rób to dwa razy częściej, a szybciej osiągniesz cel!
8. Ból głowy jako wymówka od seksu to już dawno przereklamowana sprawa. Teraz powinien robić za afrodyzjak – orgazm działa przeciwbólowo!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD