Świąteczny makijaż


(fot. stylesglamour.com)

(fot. stylesglamour.com)

Zimą można pozwolić sobie na mocniejszy makijaż. Najlepiej wygląda jednak, gdy jest też elegancki. Jak wybrać idealny make up na Wigilię?

W Święta najlepiej postawić na klasykę. Makijaż warto dobierać kierując się akcentem, który chcemy uwydatnić:

– akcent na usta – idealnie sprawdzi się czarna kreska na oku wykonana eyelinerem, dokładnie wytuszowane rzęsy oraz usta pomalowane matową szminką na wyrazisty kolor. Polecam przede wszystkim czerwienie – dla kobiet o chłodnym typie urody pasować będzie klasyczna lub winna czerwień, a dla pań o typie ciepłym – pomidorowa lub koralowa.
– akcent na oczy – inną propozycją może być smoky eye inspirowany wigilijną stylizacją. Kolor ubrań można powtórzyć na powiece, używając jasnego i ciemnego odcienia danej barwy. W tego typu makijażu sprawdzi się matowa lub błyszcząca szminka w odcieniu nude, która sprawi, że makijaż nie będzie przesadzony. Idealnie nada się też bezbarwny błyszczyk czy po prostu szminka ochronna, która dodatkowo wypielęgnuje usta.

Makijaż powinien współgrać z typem urody, stylizacją, a – w tym przypadku – przede wszystkim ważną okazją, dlatego warto postarać się, aby był wyjątkowy.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD