Makijaż w stylu gwiazd – konturowanie twarzy z efektem optycznego wyszczuplenia


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Jeśli zdarza ci się z zainteresowaniem śledzić nowinki ze świata celebrytów, z pewnością nie raz widziałaś makijaż, którego, mimo wielu prób, nie potrafiłaś odwzorować. Podpowiemy ci, jak stworzyć najmodniejszy look tego sezonu, dzięki któremu wizualnie odejmiesz sobie kilka kilogramów.

Konturowanie – co to takiego?
To trik kosmetyczny polegający na zaznaczaniu rysów twarzy przy pomocy produktów o zróżnicowanej gamie kolorystycznej – poczynając od bieli, poprzez beże, skończywszy na ciemnym brązie. Jeżeli nie masz dużej wprawy w korzystaniu z wielu kosmetyków o różnej konsystencji, w celu wymodelowania buzi sięgnij po te, które są dostępne w postaci półpłynnej lub kremowej – dzięki temu nie zaliczysz makijażowej wpadki.

Najważniejsza zasada konturowania polega na aplikacji kosmetyków o jasnej tonacji w miejsca na twarzy, które chcemy uwypuklić i pozostawić rzucającymi się w oczy, natomiast ciemne produkty posłużą nam do zakrycia mankamentów naszej urody, na przykład zbyt pulchnych policzków lub szerokiego czoła.

Zaczynamy!
Po nawilżeniu skóry kremem przeznaczonym do codziennej pielęgnacji poczekaj chwilę, aż substancja się wchłonie, a następnie zacznij od nałożenia najciemniejszego podkładu lub bronzera o konsystencji musu. Przy pomocy średniej wielkości pędzla rozprowadź kosmetyk wzdłuż linii żuchwy, na czubku brody oraz po bokach nosa. Nie zapomnij również o policzkach, przeciągając włosie pędzla mniej więcej od wysokości, na jakiej znajduje się górna część twojego ucha i zakończ kreskę w połowie twarzy – w przeciwnym razie sięgnięcie bronzerem do kącików ust nada twojej szczęce męskiego zarysu.

Kolejny krok to rozprowadzenie na skórze najjaśniejszych kosmetyków. W tym celu posłuż się gąbeczką o owalnym kształcie, dzięki czemu aplikacja stanie się łatwiejsza. Im więcej produktów nałożysz, tym lepszy efekt uzyskasz, dlatego nie żałuj sobie i pokryj obfitą warstwą pozostałą część twarzy, zwracając szczególną uwagę na okolice oczu, czoło oraz nasadę nosa.

Co dalej?
Kiedy zakończysz etap nakładania kosmetyków, po przejrzeniu w lustrze będziesz wyglądać, jakbyś szykowała się na bal przebierańców. Zaradź temu, dokładnie blendując gąbeczką (rozcierając) produkty na poszczególnych częściach twarzy, starając się, by przejście między kolorami nie wyglądało sztucznie. Kiedy uznasz, że uzyskany rezultat jest już zadowalający, utrwal swój modelujący makijaż pudrem transparentnym lub mineralnym, który pozostawi go w stanie nienaruszonym przez cały dzień.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD