Maryla Hempowicz „Złota smuga jesieni”


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Ona – konsultant literacki, on – detektyw, jak sami mówią, „skazani na samotność i starość”. Na zewnątrz opanowani, w środku drzemie w nich niespokojny humanistyczny duch.

Los łączy ich podczas wycieczki do Włoch, pomiędzy ołtarzami Donatella, rzeźbami Michała Anioła, a obrazami Rafaela. „Felicita”, włoska gościnność i śródziemnomorski klimat – tak rodzi się początek czegoś nowego. Niestety, poezja Wenecji i Rzymu jest tylko przystankiem w drodze do nadwiślańskiej prozy życia. Los nie szczędzi bohaterom trosk, jak magnes, przyciągając i odpychając od siebie. Czy uda im się przezwyciężyć trudności i być razem? Czy wakacyjne zauroczenie może przerodzić się w dojrzałą miłość? Na te i inne pytanie odpowiada książka Maryli Hempowicz „Złota smuga jesieni” (Wydawnictwo Oskar). Autorka udowadnia, że jesień życia nie musi być bezbarwna, a uczucie może spaść na nas w najmniej oczekiwanym momencie. W tle piękne krajobrazy Mierzei Wiślanej i Kaszub, a także Wiednia, Florencji, Wenecji oraz Rzymu. Liczba stron – 328, termin premiery – luty 2015.

Informacja o autorze:
Maryla Hempowicz – urodziła się w Długosiodle na Mazowszu, obecnie mieszka w Sopocie. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, pracowała jako redaktor w Wydawnictwie Morskim. Była również konsultantem do spraw literatury i rzecznikiem prasowym Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Towarzystwa Przyjaciół Sopotu. Jest autorką kilku powieści, m. in.  „Karolino, pamiętaj”, „Ona była modelką”, „Julia i mężczyźni”.

Fragment tekstu:
Siedziałam milcząca, zamyślona przy wielkim oknie i podziwiałam oświetlone domy, pałace, mosty, pełne ludzi kawiarenki. Wieczór dodawał urody tej chwili – wszystko przez moment odbijało się w ciemnej tafli wody i znikało, ustępując miejsca następnym kształtom. […] I wtedy dostrzegłam siedzącego tuż za mną przystojnego mężczyznę o posiwiałej czuprynie i opalonej szczupłej twarzy. Patrzył na mnie czarnymi roześmianymi oczami…

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD