Jak zaplanować swój dzień, by poradzić sobie z natłokiem codziennych obowiązków?


(fot. wp.pl)

(fot. wp.pl)

Współczesne kobiety, w przeciwieństwie do swoich matek i babć nie realizują się wyłącznie jako opiekunki domowego ogniska i coraz częściej, poza prowadzeniem domu, podejmują się również pracy oraz innych dodatkowych zajęć. Podpowiemy ci, jak rozplanować swój dzień, by zdążyć na czas z wykonaniem wszystkich obowiązków.

1. Notatnik do zadań specjalnych
Chociaż wszystkie jesteśmy wielbicielkami samoprzylepnych karteczek porozwieszanych po całym mieszkaniu, lepszym pomysłem będzie zaopatrzenie się w kalendarz lub organizer, w którym na bieżąco zapiszemy rozkład kolejnego dnia oraz wszystkie nowe pomysły, jakie wpadną nam do głowy w najmniej spodziewanym momencie. Ważne, by wybrany przez nas notatnik był na tyle obszerny, by udało nam się zawrzeć w nim wszystkie potrzebne zapiski.

2. Nie odkładaj niczego na później
Wydaje się, że tej zasady nie trzeba nikomu powtarzać, niemniej jednak wiele z nas nie potrafi na tyle dobrze się zorganizować, by wykonać wszystkie zadania, które czekały na nas danego dnia. Nawet, jeśli dopadnie nas lenistwo, zmobilizujmy się, by jutro nie zastała nas masą obowiązków, których i tak nie będziemy w stanie wypełnić. Jeżeli czegoś nie udało nam się zrobić i sytuacja ta staje się cykliczna, odpuśćmy ten punkt naszego dnia, wiedząc, że nie jest na tyle ważny, byśmy dążyły do jego realizacji.

3. Planuj z wyprzedzeniem
W natłoku mniej i bardziej przyjemnych zajęć warto wygospodarować również trochę wolnego czasu dla siebie, pamiętając przy tym, by o swoich zamiarach uprzedzić domowników. Jeżeli od dawna marzysz o zajęciach fitness, poproś męża, by podczas twojej nieobecności zaopiekował się dziećmi. Jeżeli zaś nie założyłaś jeszcze rodziny, ale chciałabyś odpocząć w domu, najchętniej z własnym mężczyzną, zachęć go do tego, by raz w tygodniu wracał z pracy wcześniej. Zachęć go obietnicą zjedzenia wspólnego posiłku i romantycznym zakończeniem dnia w sypialni, a na pewno ci nie odmówi.

4. Myśl realnie
Nawet najdokładniej rozpisany grafik nie zda egzaminu, jeśli nie wystarczy ci czasu na to, by wykonać umieszczone w nim zadania. Pamiętaj, że nie musisz udowadniać swojej doskonałości poprzez podejmowanie się niezliczonych obowiązków, które pozostaną prawdziwymi wyłącznie na papierze. Ogranicz się do minimum i postaw na jakość, nie na ilość.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD