Czy warto odnawiać stare znajomości?


(fot. dobrewiadomosci.net.pl)

(fot. dobrewiadomosci.net.pl)

Czy podczas robienia generalnych porządków w mieszkaniu, zdarza ci się trafiać na zdjęcia z przeszłości, które wywołują na twojej twarzy uśmiech, mimo że od dawna nie utrzymujesz kontaktu z osobami z fotografii? Dowiedz się, jak odzyskać utracone przyjaźnie i zdecyduj, czy są one tego warte.

Podróże do przeszłości
Zanim rozpaczliwe zaczniesz przeszukiwać stare notatniki z adresami i numerami telefonów lub – co bardziej prawdopodobne – wpadniesz na pomysł odnalezienia dawnego znajomego na którymś z popularnych portali społecznościowych, zastanów się, co było powodem utraty więzi między wami.

Jeżeli przyczyną zerwania kontaktu stała się błaha kłótnia w liceum, podczas studiów czy w późniejszych etapach życia, to istnieje nadzieja na to, że uda się nadrobić stracone lata. Nieco trudniejsze będzie to w przypadku poważnych nieporozumień, takich jak na przykład podkochiwanie się w tym samym mężczyźnie. Wtedy zwykłe „przepraszam” może nie wystarczyć.

Skomplikowana sytuacja z przeszłości, która zaważyła na zmianie waszych relacji, nie oznacza jednak, że w stu procentach powinnaś zrezygnować z poprawy stosunków. Choć będzie to wymagało poświęcenia wiele czasu i przyznania się do winy, jeśli byliśmy sprawcami całego zamieszania, to warto czasem ryzykować, zwłaszcza, gdy myśli się o tym przez całe swoje życie.

Wyciągnij rękę na zgodę
Mimo że upływ czasu działa najczęściej na naszą niekorzyść, w rzeczywistości sprawia on, że drobne sprzeczki tracą na ważności i łatwiej będzie nam pogodzić się z osobą, która kiedyś zajmowała istotne miejsce w naszym życiu. Z drugiej strony, nie starajmy się jednak szukać kontaktu za wszelką cenę. Najlepszy z możliwych pomysłów to wykonanie telefonu do dawnego przyjaciela lub zostawienie mu wiadomości w sieci.

Jeżeli przez wszystkie stracone lata czuł się równie źle jak ty, z pewnością pozytywnie odbierze twoją zachętę do odnowienia znajomości. Nie zapomnij, że siedząc bezczynnie, nie zmienisz błędów przeszłości, dlatego im szybciej sięgniesz po swój telefon, tym lepiej przedstawia się perspektywa naprawienia nieporozumień.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD