Jak przekształcić codzienny makijaż w elegancki look na wieczorne wyjście?


(fot. styllowy.pl)

(fot. styllowy.pl)

Każdej z nas przynajmniej raz w życiu przytrafiła się sytuacja, w której, szykując się na ważne wyjście, nie miałyśmy zbyt wiele czasu na to, by zmyć dzienny make-up i wykonać go od początku, tym razem w seksownej wersji. Dowiedz się, które kosmetyki w kilka minut zmienią banalny makijaż w atrakcyjny look.

1. Eyeliner cudotwórca
Twoje zmęczone oczy staną się większe, jeżeli wzdłuż górnych powiek dodasz czarną, niezbyt grubą kreskę, którą zwieńczysz efektownie wygiętą „jaskółką”. Jeżeli brakuje ci wprawy w posługiwaniu się tego typu produktami, zaopatrz się w cienki pędzelek, który pomoże ci narysować idealną linię żelowym lub kremowym kosmetykiem. Dla ułatwienia najpierw możesz nakreślić jej zarys czarnym cieniem, który w razie pomyłki szybko zetrzesz. Eyeliner nie przepada za towarzystwem jaskrawych produktów do malowania powiek, dlatego możesz z nich zrezygnować.

2. Niezastąpiony bronzer
Sztuczne, najczęściej niezbyt silne oświetlenie, nadające miejscu, do którego się wybierasz niepowtarzalny klimat, wymaga od nas również tego, by nasz makijaż był mocniejszy – w przeciwnym razie pozostanie niezauważony. Nawet jeśli na co dzień rzadko sięgasz po bronzer, przed ważnym wyjściem możesz nałożyć go więcej niż zazwyczaj. Miej jednak na uwadze to, by dobrze go rozetrzeć, by nie pozostawił na skórze plam wyglądających jak przebarwienia od samoopalacza.

3. Niedoceniany rozświetlacz
Niewiele z nas ma go w swojej kosmetyczce, a szkoda, bo jest doskonałym, wielofunkcyjnym produktem, który przyda nam się nie tylko do rozświetlenia szczytów kości policzkowych. To także idealne rozwiązanie do rozjaśnienia wewnętrznego kącika oka, strefy pod łukami brwiowymi czy zagłębienia nad górną wargą. Przed zakupem rozświetlacza, warto przetestować go na własnej skórze, by sprawdzić, czy uzyskamy nim efekt jednolitej tafli. Produkty z widocznymi drobinami brokatu pozostaw na bal karnawałowy.

4. Klasyczna pomadka
Tak wykonany makijaż potrzebuje akcentu, który będzie kierował wzrok rozmówców w jedno wybrane przez ciebie miejsce. Najprostsze i zarazem najbardziej efektywne z rozwiązań to pomalowanie ust szminką w odcieniu czerwieni, która doda uroku każdej kobiecie, o ile będzie dobrana do jej karnacji i koloru kości zębowej. Przed nałożeniem kosmetyku, obrysuj delikatnie wargi konturówką w podobnym odcieniu pomadki, dzięki czemu nie wyleje się ona poza kontur twoich ust. Gotowy makijaż spryskaj utrwalaczem i gotowe!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD