Czy warto leczyć złamane serce przelotnymi znajomościami?


(fot. papilot.pl)

(fot. papilot.pl)

Chociaż każdej z nas zdarzyło się nieszczęśliwie zakochać, często myślimy, że nikt poza nami tego nie doświadczył. Wyolbrzymiamy smutek i ostatecznie próbujemy pocieszyć się spotkaniami z innym mężczyzną. Przekonaj się, czy to dobry pomysł.

„Każdy facet jest taki sam”?
To mit, który niestety wymyśliłyśmy po to, by usprawiedliwiać swoje zachowanie złamanym sercem. Skoro sama obrażasz się, gdy ktoś porównuje cię do innej kobiety, dlaczego oczekujesz, że nowopoznany mężczyzna zgodzi się na to, byś traktowała go przedmiotowo tylko dlatego, że z poprzednim ci nie wyszło?

Zamiast z desperacją oglądać się dookoła w poszukiwaniu kolejnego partnera, przeznacz ten czas na zadbanie o własne potrzeby. Jesteś singielką i od kiedy się nią stałaś, z pewnością zauważyłaś różnicę. Nie musisz brać pod uwagę niczyjego zdania i możesz robić wszystko to, na co masz ochotę, wyrzutów sumienia.

Oczywiście, w granicach rozsądku. Wolność nie oznacza przyzwolenia na zabawę uczuciami innych, mającą zrekompensować ci nieudany związek! Zanim ponownie się zakochasz, daj sobie czas na zapomnienie o dawnej miłości i powrót do normalnego funkcjonowania.

Odwrócone role
Nawet jeśli wydaje ci się, że kolejny facet spełnia wszystkie twoje oczekiwania i w euforii planujesz z nim przyszłość, nie chcąc ponownie się sparzyć, lepiej zrób sobie przerwę. Nikt nie chciałby pojawić się jedynie jako zastępstwo za kogoś, kto rzeczywiście coś dla nas znaczy.

Pomyśl, jak sama byś się czuła, wiedząc, że mężczyzna, w którym zaczynasz się zakochiwać, w rzeczywistości cały czas wzdycha do byłej dziewczyny, nie mogąc się wyleczyć z dawnego uczucia. Hipotetyczne odwrócenie ról to często najlepsza okazja do tego, by uzmysłowić sobie, do jakich metod nie warto się uciekać w walce o własne szczęście.

Nie igraj z uczuciami
Pamiętaj, że cierpiąc z powodu nieszczęśliwej miłości, nie możesz rozbudzać nadziei w innych mężczyznach wyłącznie dlatego, że boisz się bycia samotną. Prędzej czy później takie zachowanie zemści się na tobie, nowi partnerzy będą tracić do ciebie cierpliwość i ostatecznie znów pozostaniesz z niczym. Pomyśl o nowym związku w chwili, gdy dawne sprawy nie będą ci zaprzątać głowy, dzięki czemu zainteresujesz się kimś na poważnie.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD