Najbardziej niebezpieczna pozycja seksualna


(fot. /©123RF/PICSEL)

(fot. /©123RF/PICSEL)

Jak pokazuje opublikowane niedawno badanie – w tej właśnie pozycji dochodzi do ponad połowy złamań członków, co skutkuje u mężczyzn niewyobrażalnym bólem. Pozycja seksualna „na jeźdźca” jest najbardziej niebezpieczną w całej sztuce kochania – czytamy w „Advances in Urology”.

Zdaniem naukowców chodzi głównie o brak kontroli w momencie, gdy dochodzi do złamania. W pozycjach, gdzie inicjatywę ma partner, mężczyzna jest w stanie zareagować, odczuwając ból związany ze złym kierunkiem penetracji, natomiast partnerka będąca u góry zareagować nie może. Zdaniem naukowców większość panów ze złamaniem czekała aż sześć godzin zanim zaczęła szukać fachowej pomocy.

– „Tego typu złamania są nieczęste, panowie są zażenowani, wstydzą się o tym mówić. Mimo że że brak leczenia może prowadzić do dużego osłabienia u mężczyzn funkcji seksualnych” – twierdzą autorzy badania.

3 komentarze

 1. Ania pisze:

  Jak można złamać coś, co nie ma kości? Dziewczyno,weź się za cokolwiek innego, byle nie za pisanie…Z każdym tekstem coraz bardziej się pogrążasz. Lubię czytać wpisy na obcasie, ale ty osłabiasz jego poziom, wstyd, że Twoi zwierzchnicy publikują takie gówna…Myślę,że czas pożegnać się z tą stroną…

 2. melka pisze:

  złamanego penisa leczy się zszywając przerwane osłonki białawe, ewentualnie wykonując operację uszkodzonej cewki moczowej. Na złamane prącie nakłada się opatrunek oraz podaje antybiotyk, jednak najczęściej konieczna jest interwencja chirurgiczna. Operacja polega na usunięciu krwiaka.
  Przed operacją należy unieruchomić prącie opatrunkiem uciskowym, zastosować okłady z lodu, antybiotyki oraz podać leki us­pakajające. Typowymi objawami złamania prącia są: silny ból, trzask łamanej gałęzi, obrzęk i krwiak, skrzywienie prącia. Złamanie prącia występuje zawsze w czasie erekcji, kiedy rozciągnięta osłonka biaława traci swoją elastyczność. W momencie złamania erekcja natychmiast ustępuje, a złamany członek odgina się w kierunku przeciwnym do miejsca przerwania otoczki białawej. Jednakże złamanie prącia występuje niezwykle rzadko: stanowi jedynie 1-2% urazów tego organu. Do tej pory w fachowej literaturze opisano zaledwie 100 takich przypadków.
  Rozpoznać złamanie prącia jest bardzo łatwo. Prawidłowe rozpoznanie lekarz stawia na podstawie wywiadu oraz charakterystycznego kształtu złamanego prącia, przypominającego saksofon. Jeśli występują trudności w oddawaniu moczu lub nastąpiło całkowite zatrzymanie moczu, a w ujściu cewki moczowej pojawia się wydzielina z krwią, należy podejrzewać uszkodzenie cewki moczowej.

 3. Aleksandra Kołosowska pisze:

  Pani Anno,
  widać, że nie ma Pani pojęcia o tym co pisze. Nie zależy nam na takim poziomie komentarzy i na takich czytelnikach jak Pani.
  Nikt nie zmusza Pani do czytania tekstów na naszym portalu.
  Pozdrawiam i mam nadzieje, że już Pani do nas nie wróci.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD