Makijaż w stylu pin-up


(fot. goodfon.su)

(fot. goodfon.su)

Mimo że karnawał już za nami, nie oznacza to, że nasze codzienne stylizacje muszą stać się bezbarwne i nudne. Poznaj styl pin-up i dowiedz się, w jaki sposób możesz się nim zainspirować, idąc na spotkanie z przyjaciółmi lub na romantyczny spacer.

Historia pin-up girls
Nazwa ta swoimi początkami sięga lat 40. i 50. ubiegłego stulecia i odnosi się do plakatów przedstawiających atrakcyjne dziewczęta. Ich wizerunki znajdowały się w sypialniach wielu ówczesnych nastolatków i młodych mężczyzn, zaś określenie dotyczące obrazków uwieczniających ponętne dziewczyny utworzono na podstawie angielskiego czasownika to pin up, czyli przypinać coś. Charakterystyczne cechy kobiet z wspomnianych plakatów to intensywnie podkreślone oczy, wyraziste usta oraz fantazyjne i zarazem proste w wykonaniu fryzury.

Zadziorne spojrzenie
Skoro podstawę tej stylizacji stanowi makijaż a’la kocie oko, warto sięgnąć po kosmetyki, które w ciągu dnia nie rozmażą się i nie zaczną osypywać. Na początku zrób linię czarnym linerem, starając się, by nie była zbyt gruba i znajdowała się możliwie najbliżej nasady górnych rzęs. Pamiętaj także o wywiniętej „jaskółce” wychodzącej poza zewnętrzny kącik powieki. Im bardziej wygięta, tym bardziej seksowny look uzyskasz. Kiedy kreska wyschnie, wytuszuj dwukrotnie rzęsy maskarą o właściwościach wodoodpornych i przeczesz mokre jeszcze włoski specjalnym grzebyczkiem, jeśli są sklejone.

Soczyste usta
Zazwyczaj mocny make-up oka wygląda tandetnie w zestawieniu z niemniej intensywnymi ustami, ale nie w przypadku pin-upu. Dzięki odwołaniu do klasycznego miksu czerwieni z czernią, uzyskamy stylowy efekt, który nie będzie ocierał się o kicz. Na nawilżone balsamem wargi nałóż konturówkę w odcieniu zbliżonym do pomadki, której chcesz użyć. Trik ten pozwoli ci wydobyć głębię koloru obu produktów. Przy aplikacji szminki wykorzystaj cienki pędzelek, który zapewni ci precyzyjne ruchy. Dzięki niemu wyrysujesz dokładnie kontur ust oraz łuk Kupidyna. Na koniec na środek warg nałóż kroplę bezbarwnego błyszczyku i delikatnie go rozetrzyj.

Efektowne dodatki
Styl pin-up to nie tylko kokieteryjny makijaż, lecz także zadziorne, nadające charakteru całości, dodatki. Zdecyduj się na czerwoną koszulę w szkocką kratę, którą zestawisz z szortami z wysokim stanem, najlepiej w czarnym lub granatowym odcieniu. Włosy zaczesz do góry, a natapirowaną grzywkę podtrzymaj zwiniętą w rulon tradycyjną bandanką, którą zawiążesz w kokardę na czubku głowy. Upięcie to możesz urozmaicić, kręcąc włosy i wypuszczając swobodnie jedno pasmo ze skroni. Nie czekaj na okazję i już dziś przekonaj się, czy pin-up pasuje także tobie!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD