Dlaczego warto mieć w życiu pasję?


(fot. evahl.pl)

(fot. evahl.pl)

We współczesnym świecie nieustanne podążanie za karierą i pieniędzmi sprawia, że zostaje nam niewiele czasu na spełnianie własnych, często głęboko skrywanych pragnień. Zamiast rywalizować ze sobą w wyścigu szczurów, dobrze czasem się zatrzymać i zrobić coś tylko dla siebie, bez zastanawiania się nad ewentualnym zyskiem.

Jeśli hobby, to jakie?
Wybór zajęcia, które sprawi ci przyjemność, zależy wyłącznie od tego, czym się interesujesz. Nie staraj się na siłę angażować w coś tylko dlatego, że jest modne lub ktoś z twoich znajomych oddaje się tego rodzaju hobby. Znajdź aktywność, która faktycznie wywoła uśmiech na twojej twarzy, nawet jeśli będziesz musiała poświęcić jej więcej czasu niż zakładałaś na początku.

Spróbuj dobrać rodzaj pasji na podstawie swoich naturalnych predyspozycji i zdolności. Osoby gibkie, szybko nudzące się w zamkniętych pomieszczeniach, nie będą szczęśliwe podczas zajęć statycznych, nie wymagających ruchu, zaś te z nas, które cieszą się niepohamowaną wyobraźnią i uzdolnieniami manualnymi, trudno będzie zachęcić do wyjścia na zewnątrz, o ile będą miały do wyboru pozostanie w domu z czystą kartką papieru i akcesoriami do rysowania.

Nieograniczone możliwości
Być może w twojej miejscowości istnieje wiele klubów i stowarzyszeń zrzeszających osoby o podobnych zainteresowaniach, a ty do tej pory nie miałaś okazji przekonać się o istnieniu tych placówek. Zasięgnij porady u znajomych, którzy są lepiej obeznani z tego typu inicjatywami lub po pracy poświęć chwilę czasu na mały research w sieci. Zachodzi duże prawdopodobieństwo, że dzięki odrobinie dobrej woli i chęci uda ci się znaleźć wymarzone hobby.

To ważne, by zorganizować swój dzień tak, by przynajmniej jego niewielką część poświecić na rozwój osobisty realizowany poprzez swoje pasje. Codzienne wykonywanie ulubionych czynności zapewnia nam wewnętrzny spokój, stanowi doskonały bodziec dla naszego mózgu do zwiększonej aktywności i poprawy jego funkcji oraz przyczynia się do wydzielania w organizmie serotoniny, zwanej hormonem szczęścia.

Poznaj ludzi z pasją
Pamiętaj o tym, że znalezienie interesującego cię zajęcia nie tylko pozwoli ci zrelaksować się po całym dniu wypełniania codziennych obowiązków, lecz także sprawi, że twoje życie towarzyskie znacząco ulegnie poprawie (nawet, jeśli do tej pory nie miałaś na co narzekać). Nic nie łączy ludzi równie silnie niż więzi, które tworzą się podczas realizowania się w tym, co sprawia nam przyjemność, dlatego nie wahaj się i już dziś znajdź miłą odskocznię od szarej rzeczywistości!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD