Uśmiech to podstawa


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

W życiu każdego z nas uśmiech odgrywa bardzo ważną rolę. Dlaczego tak bardzo uwielbiamy się śmiać? Co się dzieje w mózgu, gdy się uśmiechamy? Poznaj ciekawostki na temat śmiechu i popraw sobie humor. Sprawdź dlaczego warto się uśmiechać.

1. Twoim uśmiechem sterują dwie grupy mięśni. Podczas uśmiechu odsłaniają one zęby i podnoszą kąciki ust. Kiedy będziesz chciała wiedzieć czy ktoś się śmieje naprawdę, czy sztucznie – przyjrzyj się okolicom oczu. W śmiechu bez prawdziwej radości śmieją się tylko usta.
2. Uśmiech jest zaraźliwy. Naukowcy odkryli w mózgu „neurony lustrzane”, które są odpowiedzialne za rozpoznawanie emocji z twarzy drugiej osoby. Gdy więc widzimy uśmiech na twarzy innej osoby, automatycznie czujemy radość.
3. Śmiech to zdrowie. Podczas śmiania się szybciej oddychamy i jest to dobre ćwiczenie dla przepony czy gardła .
4. Hormon szczęścia. Śmiech stymuluje wydzielanie się w mózgu hormonów zwanych endorfinami. Wydzielanie endorfin znacznie poprawia nam samopoczucie.
5. Towarzyski uśmiech. Badania dowodzą, że śmiejemy się znacznie częściej, gdy jesteśmy w towarzystwie innych ludzi, niż gdy jesteśmy sami. Wychodzi na to, że śmiech ma ważną funkcję społeczną – jest to sposób na nawiązywanie więzi.

Gdziekolwiek więc teraz będziesz rozdawaj uśmiechy na lewo i prawo!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD