Łatwe sztuczki, które pozwolą ci uniknąć makijażowych wpadek


(fot. dziennik.pl)

(fot. dziennik.pl)

Pośpiech, brak wprawy w nakładaniu kosmetyków czy konieczność zrobienia kilku rzeczy naraz – to tylko niektóre z przyczyn powodujących, że codzienny make-up może się nie udać. Poznaj kilka trików, dzięki którym już nigdy nie zaliczysz urodowej wpadki.

Gdy rozmaże się tusz…
Każdej z nas podczas malowania rzęs przynajmniej raz zadrżała ręka, czego efektem były czarne ciapki na powiekach. Kiedy chciałyśmy zetrzeć je od razu, tylko pogarszałyśmy sprawę i w rezultacie make-up oka nadawał się jedynie do całkowitego zmycia. Na szczęście jest sposób, by temu zapobiec. Jeśli zdarzy ci się rozmazać maskarę, nie usuwaj jej od razu. Odczekaj, aż nieefektowne plamki zaschną i w tym czasie zajmij się resztą makijażu. Następnie, przy pomocy patyczka higienicznego pozbądź się czarnych kropek.

Szminka na brodzie
Żadna z nas nie lubi momentu, w którym, wychodząc z domu, przegląda się w lustrze i orientuje się, że jej usta są w opłakanym stanie z powodu rozmazanej wszędzie pomadki. By nigdy więcej nie musieć wracać do mieszkania i w pośpiechu poprawiać roztartej szminki, przed jej nałożeniem obrysuj wargi konturówką o zbliżonym do niej odcieniu. Zmień także sposób aplikacji – podczas malowania wykorzystaj cienki, precyzyjny pędzelek. To przedłuży trwałość makijażu ust.

Kropki, kreski
Zamiast pogrubiać nieudaną kreskę do momentu, gdy będziemy przypominać własną karykaturę, posłużmy się trikiem, który pomoże narysować idealną linię nawet paniom nie mającym wielkiej wprawy. Przed nałożeniem linera, wykonaj miękką linię (lub rząd gęsto umieszczonych małych kropek) czarnym cieniem do powiek. Jeśli uznasz, że jej kształt i grubość są właściwe, pogrub kreskę wybranym przez siebie produktem.

Natomiast w kwestii tak zwanej jaskółki pomóż sobie, sięgając po taśmę klejącą. Niewielki jej kawałek naklej w taki sposób, by stanowił on przedłużenie dolnej linii rzęs, zaczynające się od zewnętrznego kącika oka. Nad nim namaluj kreskę i przekonaj się, jakie to proste!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD