Jak polubić samą siebie?


(fot. dobrewiadomosci.net.pl)

(fot. dobrewiadomosci.net.pl)

Często zdarza nam się być zbyt krytycznymi w stosunku do siebie, a zwłaszcza do swojego wyglądu. Kilka kilogramów więcej lub pierwsze zmarszczki nie powinny być powodem, dla którego nie będziemy w stanie siebie zaakceptować. Dowiedz się, co zrobić, by w końcu polubić samą siebie i niepotrzebnie się nie martwić.

Stop porównywaniu
Nigdy nie będziesz szczęśliwa, jeśli stale będziesz porównywać swoją figurę z wychudzonymi sylwetkami supermodelek i aktorek znanych z wielkiego ekranu. Ich praca w głównej mierze polega na przyciąganiu uwagi atrakcyjnym wyglądem, dlatego niemal cały wolny czas poświęcają na dbanie o własne ciała.

Często poddają się również operacjom plastycznym, co sprawia, że tym trudniej będzie nam upodobnić się do podziwianych celebrytek, polegając jedynie na własnej, naturalnej urodzie. Nie stawia nas to jednak na przegranej pozycji, wręcz przeciwnie! Powinnaś zrozumieć, że sposobem na szczęście nie jest naśladowanie innych, lecz odnalezienie w samej sobie takich cech wyglądu, które pozwolą ci poczuć się atrakcyjnie.

Nie podążaj ślepo za trendami
Tak samo powinnaś postąpić w przypadku modowych inspiracji. W każdym sezonie obowiązuje kilka nowych trendów, co nie znaczy, że którykolwiek z nich musi pasować do twojego typu urody oraz stylu, w jakim się ubierasz. Jeżeli dobrze czujesz się w czymś, co było modne kilka lat temu, noś to bez względu na obowiązujące topowe stylizacje, które niekoniecznie muszą być dla ciebie odpowiednie.

W kwestii mody dobrym pomysłem będzie łączenie różnych trendów w sposób, który zapewni tobie najbardziej pożądany look. Jeżeli któraś z twoich części ciała wzbudza w tobie kompleksy, nie eksponuj jej nadmiernie tylko dlatego, że w tym sezonie tego typu stylizacje są w modzie. Komponuj swoje zestawy tak, by niezależnie od okoliczności czuć, że wyglądasz oszałamiająco.

Podkreśl swoje atuty
Zanim po raz kolejny przyjrzysz się sobie w lustrze krytycznym okiem, postaraj się o obiektywną ocenę. Być może nie masz dużych piersi, ale dzięki zgrabnym, jędrnym pośladkom, dopasowane spódnice i obcisłe jeansy będą dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Z kolei, jeśli natura poskąpiła ci okrągłej pupy, dając w zamian biust w rozmiarze D, nie chowaj go przed całym światem i wyeksponuj go dzięki eleganckim dekoltom, które dodatkowo ozdobisz ciekawym naszyjnikiem.

Pamiętaj, że w każdej z nas jest coś pięknego i tylko od nas samych zależy to, czy potrafimy to dostrzec. Drobne niedoskonałości w wyglądzie nie powinny być przeszkodzą do samoakceptacji, tylko pretekstem do pracy nad udoskonalaniem siebie, oczywiście, w granicach zdrowego rozsądku. Zamiast myśleć o operacjach plastycznych lub usuwaniu nadmiaru tłuszczu na stole operacyjnym, zainteresuj się kosmetykami, które sprytnie zamaskują niedoskonałości twarzy oraz ćwiczeniami, pozwalającymi osiągać to, co często wydaje się niemożliwe.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD