Lekka Wielkanoc


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Święta to szczególny czas. Dla wielu z nas są jedyną okazją do spotkań z dawno niewidzianą rodziną czy znajomymi. Ich stałym elementem są wspólne posiłki. Tradycyjne wielkanocne śniadanie, od którego zaczynamy świętowanie, to pierwsze wyzwanie dla naszego organizmu.

Od rana musi on pracować na nieco wyższych obrotach niż zazwyczaj. Możemy mu to jednak ułatwić. Wystarczy kilka prostych zasad, by zbliżające się święta nie musiały kojarzyć się z niestrawnością.

Po pierwsze – nieco mniejsze porcje
Wydawać by się mogło, że pierwszą z tych zasad jest rezygnacja z pewnych świątecznych dań. Jednak nie jest to łatwe. Właśnie dlatego warto zastosować zasadę – spróbuj każdej potrawy, ale nakładaj sobie niewielkie porcje. Dzięki temu zapomnisz o uczuciu ociężałości, które często towarzyszy rodzinnym biesiadom przy stole.

Po drugie – wstań czasem od stołu 🙂
Ruch, ruch i jeszcze raz ruch. W święta również! Nie ma taryfy ulgowej. I nie chodzi tu wcale o długodystansowe biegi, a o zwykły wiosenny spacer. To idealny sposób na odpoczynek od biernego siedzenia przy świątecznym stole. Dzięki temu z pewnością bez wyrzutów sumienia zjesz jeszcze jeden kawałek ulubionego ciasta.

Po trzecie – zadbaj o odpowiednie wyposażenie domowej apteczki 

Dodatkową pomocą w czasie wielkanocnej obfitości mogą być też suplementy diety marki Hepatil®, które przyczyniają się do właściwego metabolizmu tłuszczów, wspierając pracę wątroby. W święta ma ona naprawdę ciężką pracę do wykonania.

(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Od wątroby uzależnionych jest ponad 5000 funkcji życiowych i ponad 500 procesów chemicznych. Ten niezwykle ważny organ odpowiada przede wszystkim za: magazynowanie, metabolizm, detoksykację, filtrowanie oraz produkcję żółci. Dostarcza również organizmowi energii i pomaga w trawieniu tłuszczów, wchłanianiu składników pokarmowych, oczyszczaniu organizmu z toksycznych substancji oraz pomaga w utrzymaniu właściwej temperatury ciała. Dlatego tak ważne jest wsparcie wątroby w okresie nadmiernego obciążenia, jakim jest okres Świąt Wielkiejnocy. Pracę układu trawiennego w tym szczególnym czasie może wspomóc również suplement diety Hepatil® Trawienie. Zawarta w nim dawka wysokoskoncentrowanych składników, takich jak: ekstrakt z ostropestu plamistego czy z ziela karczocha, dodatkowo korzystnie wpłynie na funkcjonowanie jelit.

(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Z kolei po świętach, może nam się przydać detoks organizmu. Pomocą w oczyszczaniu może być suplement diety Hepatil® Detox, który dzięki unikalnym składnikom takim jak: algi chlorelli, ekstrakt z ziela karczocha oraz cholina, wspomaga wątrobę w procesie detoksykacji oraz wspiera jej prawidłową pracę.

Sugerowana cena detaliczna Hepatil® to ok. 23 zł, Hepatil® Trawienie – ok. 9 zł, Hepatil® Detox – 23 zł.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD