Ile kobiet pracuje w Google?


(fot. media2.pl)

(fot. media2.pl)

Gigant branży internetowej zatrudnia około 50 tys. osób na całym świecie. Okazuje się, że tak ogromna, posiadająca oddziały na całym świecie spółka, zmaga się z problemem niewielkiej ilości zatrudnianych kobiet.

Według danych opublikowanych na google.com w zeszłym roku, kobiety w Google stanowią 30 proc. wszystkich pracowników. Ponadto, na stanowiskach kierowniczych, zatrudnionych jest tylko 21 proc. Okazuje się, że wskaźnik zmienia się w zależności od charakteru wykonywanej pracy. Opis demograficzny na stronie korporacji obejmuje podział na stanowiska „tech” i „non­tech”. Według opublikowanych danych, w dziale technologii pracuje tylko 17 procent kobiet. Natomiast we wszystkich innych, w sumie 48 proc.

Raport nie jest satysfakcjonujący także dla samych władz Google. Komentarz do opublikowanych statystyk jest daleki od wyrażania samozadowolenia. Wręcz przeciwnie – przyznaje, że spółce nadal jest daleko do wymarzonego obrazu, jeśli chodzi o różnorodność kulturową i płci. Deklaruje jednak, iż opublikowane liczby, choć niepokojące, mają na celu motywowanie wszystkich utalentowanych ludzi do aplikowania na stanowiska w tej światowej korporacji, niezależnie od pochodzenia czy płci.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD