Bieg przed pracą na TAK


(fot. fitness.wp.pl)

(fot. fitness.wp.pl)

Wpływ biegania na skuteczność pracy, potwierdzony jest naukowo. Mimo trudności z podjęciem aktywności w tym kierunku, naprawdę warto, jak potwierdza Instytut Kardiologii w Kopenhadze.

Już pół godzinny bieg, zapewni masę energii na cały dzień. Regularne uprawianie sportu zwiększa odporność organizmu, który zaczyna pracować na wyższych obrotach, dłużej, bez kosztów zdrowotnych. Masz możliwość nauki cierpliwości oraz wytrwałości, wyjście z bezpiecznej sfery komfortu, niezależnie od pogody, kształtuje również mocny charakter, wzmacnia poczucie własnej wartości.

Kariera związana jest z osiąganiem celów, a co za tym idzie – uczy tego również codzienny bieg, który możemy wydłużać, urozmaicać. Jeśli osiągniemy cel w bieganiu, zapewne potrafimy go osiągnąć w życiu zawodowym.

Osoby biegające są szczęśliwsze, dzięki endorfinom, wytwarzającym się podczas biegu. Nie można również zapomnieć o ważnym czynniku, jakim jest zdrowie psychiczne, szczególnie w dzisiejszych czasach „instant”. Bieg może stać się sposobem podejmowania znajomości, otwartości na nowe doświadczenia.

Jeśli chcesz wykazać się kreatywnością na stanowisku pracy, twoim lekiem stanie się prawdopodobnie bieganie, podczas którego również powstał ogrom wspaniałych pomysłów.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD