Jak bardzo liczy się twój wygląd?


(fot. superpani.pl)

(fot. superpani.pl)

„Jak cię widzą, tak cię piszą” vs. „Nie szata zdobi człowieka” – te dwie życiowe mądrości słyszał w dzieciństwie chyba każdy. Choć i jedna, i druga kryje za sobą ważne przesłanie, wydają się być wzajemnie wykluczające. W którym z nich jest zatem więcej prawdy?

Ładne opakowanie to nie wszystko…
Poświęcanie całej swojej uwagi i energii ubraniom może sprawdzać się tylko w przypadku projektantów, krawców czy szafiarek. Skupianie się głównie na wyglądzie własnym czy innych może mieć marne skutki. Powierzchownie traktując siebie robimy sobie wielką krzywdę. Marnujemy ogromny potencjał naszego umysłu, który przecież zdolny jest do rzeczy o wiele większych niż dobranie odpowiednich butów do sukienki. Patrząc natomiast na innych przez pryzmat tylko i wyłącznie ich wyglądu, pozbawiamy się możliwości poznania wielu interesujących ludzi.

…ale czy tak ciężko jest o siebie zadbać?
W dzisiejszych czasach nie przywiązując wagi do wyglądu zewnętrznego w ogóle, narażamy się niestety na pasmo porażek. Ułożenie włosów, delikatny make-­up czy manicure nie są chyba związane ani z wielkim wysiłkiem, ani kosztami, więc dlaczego wciąż tyle kobiet o siebie nie dba? I w życiu osobistym, i w pracy, osoba schludna, w czystym, przemyślanym stroju, której ani twarz ani dłonie nie straszą z bliskiej odległości, będzie zawsze brana poważniej niż ta, która chodzi w pomiętym podkoszulku, a jej brwi proszą się o regulację. Małe zabiegi czy standardowe kosmetyki są naprawdę niedrogie, a w internecie i kobiecych pismach wręcz roi się od urodowych porad. Nie znaczy to, że twoim celem ma być wygląd gwiazd z pierwszych stron gazet. Po prostu naucz się, jak dobrze podkreślać swoją urodę.

Odnaleźć złoty środek
My kobiety do perfekcji opanowałyśmy techniki godzenia wielu aspektów naszego życia. Wśród wielu codziennych obowiązków, warto poświęcić trochę czasu temu, jak się wizualnie prezentujemy.  Nie musisz być jak miss, ale zadbaj o to, by wyglądać po prostu dobrze. Zobaczysz, jak wpłynie to na twoje samopoczucie i jak bardzo odmieni twoje życie!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD