Utknęłaś? „Zrób następny, właściwy krok.”


(fot. dziennik.pl)

(fot. dziennik.pl)

Raz na jakiś czas każda z nas przeżywa coś, co nazwać można okresem stagnacji. Jest to czas w którym plan przestaje się na moment realizować i zamieramy w poczuciu, że nie wiemy, co dalej.

Droga do sukcesu ma kształt sinusoidy. Nie jest ani cały czas pod górkę, ani z górki – obie te sytuacje występują naprzemiennie w dążeniu do celu. Podczas gdy zwykle nie mamy problemu z przejściem przez okres małych sukcesów i radości, te mniej optymistyczne czasy napawają nas strachem i niemocą. Podczas gdy jest to stan jak najbardziej naturalny, najlepszym rozwiązaniem wcale nie jest potulne czekanie na lepsze czasy.

Regina Brett, w swojej książce pt. „Bóg nigdy nie mruga” podpowiada, jak powoli wyjść z kryzysu. Przytacza słowa swojej przyjaciółki, która w chwili trudności doradziła jej: „Po prostu zrób następny, właściwy krok.” Wizja dalekiej przyszłości w chwilach zwątpienia może być przytłaczająca i odległa. Trzeba więc zrobić niewielki ruch ku lepszym czasom. Autorka na własnym przykładzie opowiada, jak zdanie to pomogło jej skończyć wymarzone studia. Podczas gdy zamartwiała się kwestiami finansowymi, wyborem odpowiedniego kierunku, czy perspektywą pracy po zakończeniu edukacji, jej mama zaproponowała, by po prostu przejrzała katalog zajęć uniwersyteckich. To był właśnie następny, właściwy krok. To była w stanie zrobić.

Zaraz po tym małym ruchu, przejrzała katalog jeszcze raz, tym razem zaznaczając ciekawe dla niej kursy. Następnie zapisała się na te wybrane. Później na następne. Ukończyła je i uzyskała dyplom magistra. Jej przykład pokazuje, że zasada małych kroków działa. Więc jeśli nie wiesz dokąd pójść, zrób tylko mały, ale właściwy krok!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD