Najciekawsze aplikacje w systemie Android, które powinnaś mieć


(fot. magazynt3.pl)

(fot. magazynt3.pl)

Współcześnie trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu. Smartfony dostępne obecnie na rynku służą nam już nie tylko do komunikowania się z innymi ludźmi, lecz także, a może przede wszystkim, do dostarczania sobie rozrywki. Aby twój telefon nigdy cię nie znudził, przekonaj się, jakie aplikacje warto na nim zainstalować!

Instagram
Coś dla miłośniczek fotografii. Zamiast zasypywać znajomych na Facebooku setkami postów, załóż konto na Instagramie i zadbaj o to, by stało się jednym z najczęściej odwiedzanych. W przeciwieństwie do większości portali społecznościowych, za pośrednictwem tej aplikacji nie dodajemy wirtualnych znajomych, ale nawiązujemy relacje między kontami poprzez stawanie się czyimś obserwatorem (z ang. follower).

Im dany profil ma więcej obserwujących, tym silniejszą pozycję zdobywa w serwisie. Może zdarzyć się jednak tak, że wolisz oglądać cudze zdjęcia niż publikować własne. Nic straconego! Instagram to doskonała aplikacja dla każdej z nas lubiącej śledzić życie ulubionych gwiazd, zwłaszcza, że często są to fotki, które nie pojawiają się nigdzie indziej.

Endomondo
Android wychodzi również naprzeciw paniom zakochanym w zdrowym trybie życia i ćwiczeniach. Endomondo pozwoli ci zmierzyć czas, który przeznaczyłaś na wysiłek fizyczny oraz obliczy liczbę spalonych kalorii. Ze względu na swoją różnorodność aplikacja ta posiada wielu zwolenników.

Dzięki Endomondo dowiesz się nie tylko tego, ile kilometrów udało ci się przebiec, lecz także, na przykład, jaki dystans pokonałaś, chociażby płynąc kajakiem. Licznik zsumuje również kalorie wypalone na boisku podczas gry w koszykówkę, siatkówkę czy piłkę nożną, a także w trakcie gry w tenisa.

Wreszcie, Endomondo zachwyci te z nas, które lubią chwalić się swoimi osiągnięciami. Dzięki możliwości publikowania postów na przykład na Facebooku twoi znajomi mogą na bieżąco obserwować twoje postępy. Jedyne, co musisz zrobić, to uruchomić GPS i rozpocząć swoją codzienną przygodę ze sportem!

Shazam
Android pamiętał także o tych z nas, które nie wyobrażają sobie życia bez muzyki. Najgorszą sytuacją dla melomanki jest moment, w którym, jadąc do pracy, będąc na siłowni lub w klubie, usłyszy świetną piosenkę, nie zna jednak jej tytułu. Najczęściej poszukiwanie nazwy melodii pozostaje bezowocne.

W takich chwilach pomocna okaże się Shazam – aplikacja, która, łącząc się z Internetem, wyszuka  interesujący nas hit. Jedyne, co musimy zrobić, to włączyć program i skierować telefon w stronę odtwarzacza muzyki. Po kilku sekundach otrzymamy tytuł przeboju, dzięki czemu będziemy mogły przesłuchać go, gdy wrócimy do domu.

Nie są to jedyne aplikacje, które warto mieć w swoim smartfonie. Istnieje tak wiele łatwo dostępnych, bezpłatnych programów, że warto od czasu do czasu zajrzeć do Sklepu Play, by pobrać najlepsze z nich.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD