Determinacja – cel – sukces


(fot. media.mensxp.com)

(fot. media.mensxp.com)

Amancio Ortega Gaona – nazwisko to, na pewno niewiele  mówi, nie każdy interesuje się historią człowieka, który tworzy nasze ubrania, a nawet dekoracje domu.

Osoba skryta, nie udzielająca wywiadów, nie dająca się fotografować, podpisująca z pracownikami klauzulę milczenia, widniejąca na liście najbogatszych ludzi świata.

Jego droga edukacyjna  na pewno nie może poszczycić się  długością – mając trzynaście lat, rzucił szkołę, zaczął zarabiać, co okazało się kluczowym momentem w jego życiu. Karierę zawodową  rozpoczął w branży tekstylnej, dążył cierpliwie  do stanowiska kierownika sklepów odzieżowych. Każde zarobione pieniądze starał się odkładać.

Na początku lat 60-tych, spełniło się marzenie młodego Ortegi – założył własną firmę, produkującą pikowane szlafroki, fartuchy, z czasem rozszerzył ofertę.

W 1975 r. powstał  pierwszy sklep z ubraniami tajemniczej marki – Zara.

Po kolejnej dekadzie pojawił się Inditex, dziś skupiający dziewięć różnych marek (Zara, Zara Home, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear, Massimo Dutti, Oysho, Uterqüe), około 70 tys. pracowników, będący jednym z największych sprzedawców w Europie.

– „Kopiować modę i czynić ją dostępną dla wszystkich” – tymi słowami kieruje się przez całe życie, na jego marki ma być stać wszystkich, czym na pewno zawojował świat mody.

Mimo braku skończonej uczelni, zawsze potrafił idealnie dobierać ludzi do wyznaczonych celów. Na pewno warto przyjrzeć się wielu biografiom osób, które w swoim życiu, dzięki własnej pracy, determinacji, doszły na szczyt.

Seneka powiedział: „Jeśli ktoś nie wie, do którego portu płynie – żaden wiatr nie jest dla niego dobry.”

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD