Jak wyczarować burzę loków w 3 minuty?


(fot. pinger.pl)

(fot. pinger.pl)

Do ważnego wyjścia zostało ci zaledwie kilka minut, a ty nadal jesteś niezadowolona ze swojej fryzury? Zamiast po raz kolejny upinać włosy w wysoki kucyk lub kok, przekonaj się, jak w łatwy sposób w zaledwie 180 sekund wykonasz efektowne loki.

Aby nadać swoim włosom imponującej objętości, będziesz potrzebować lokówki, najlepiej jej stożkowej wersji. Dzięki niej szybciej uda ci się pokręcić pasma i jednocześnie zapewnisz im ładniejszy skręt niż przy wykorzystaniu tradycyjnego sprzętu. Zanim przystąpisz do stylizacji, umyj włosy ulubionym szamponem i, susząc je, spryskaj obficie mgiełką termoochronną (zabieg powtórzysz także przed samym kręceniem, koncentrując się na podatnych na zniszczenia końcówkach).

Następnie zaczesz wszystkie pasma do góry i zepnij je wysoko na czubku głowy. Jeśli jesteś posiadaczką grubych, gęstych włosów, podziel kucyk na cztery części. Pozostałe z nas mogą zaś podzielić kitkę na dwie równe części. Kolejnym krok to rozgrzanie lokówki do temperatury, której zazwyczaj używasz do kręcenia loków. Wreszcie, chwytając wydzielone pasma, nawijaj je delikatnie na sprzęt i gdy dojdziesz do nasady kucyka, odczekaj kilka sekund. Tę samą czynność wykonaj na pozostałych włosach, pamiętając, by odwijać je z lokówki ostrożnie, by nie zepsuć loków.

Wreszcie, ułóż każdy z loków, korzystając z mocno utrwalającego lakieru lub gumy do stylizacji. Możesz również delikatnie natapirować górną część fryzury, by uzyskać dodatkową objętość. Ten sposób z pewnością przypadnie do gustu tym z nas, które chętnie sięgają po lokówkę, ale, ze względu na czas, który muszą poświęcić na nakręcenie na nią każdego pasma, rzadko to robią. Od dziś zabawa ze stylizowaniem na gorąco nie zajmie więcej niż 3 minuty. Spróbuj sama!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD