Stemple na paznokcie – hit czy kit?  


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Chociaż od kilku sezonów wśród trendów paznokciowych króluje manikiur hybrydowy, nie oznacza to, że nie możemy dać się ponieść małemu szaleństwu w domowym zaciszu. Odkryciem ostatnich miesięcy stały się stemple na paznokcie, dzięki którym w kilka chwil wyczarujemy niebanalne wzory.

Wraz z wzrostem zainteresowania tą metodą zdobienia paznokci, coraz więcej firm kosmetycznych wprowadza do swojej oferty zestawy, które pomogą nam uzyskać oryginalny efekt. W każdym pakiecie znajdziemy metalową płytkę z wytłoczonymi wzorami, narzędzie do równomiernego pokrywania płytki lakierem oraz gumowy stempel do przenoszenia motywu z blaszki na paznokieć. W zależności od tego, na który zestaw się zdecydujemy, zapłacimy za niego od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych.

Zanim przystąpimy do ozdabiania, pomalujmy paznokcie ulubionym lakierem, a gdy będziemy czekać, aż wyschną, zastanówmy się nad wzorem, który będziemy chciały na nich umieścić. Możemy wykonać stempel jedynie na jednym paznokciu (na przykład na serdecznym palcu), co będzie wyglądać subtelnie i elegancko lub odcisnąć wzorek na co drugim paznokciu, pozwalając się ponieść fantazji.

Następnym krokiem po pomalowaniu paznokci będzie wybranie koloru stempelków. Sięgając po kolejny lakier, pamiętajmy, by jego odcień kontrastował z poprzednio wybraną barwą emalii, tak, by wzorek był dobrze widoczny. Połóżmy metalową płytkę na równej powierzchni i z boku motywu nałóżmy niewielką ilość lakieru. Potem, przy pomocy narzędzia do rozcierania, rozprowadźmy równomiernie produkt, uważając, by wypełnił wszystkie żłobienia.

Wreszcie, odczekajmy chwilę i przyłóżmy stempel do blaszki, a potem przenieśmy wzór na wybrany paznokieć, odciskając przyrząd od lewej ku prawej. Dzięki tej metodzie unikniemy rozlania się wzoru oraz sytuacji, w której motyw w ogóle nie pojawi się na paznokciu. Gotowe zdobienia możemy utrwalić bezbarwną emalią lub utwardzaczem. Dodatkowo pamiętajmy, by po każdym stemplowaniu dokładnie oczyścić każdy element zestawu, dzięki czemu przez długi czas będziemy mogły cieszyć się możliwością wykonywania wyjątkowych ozdób.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD