Budowanie sieci kontaktów przydatną umiejętnością


(fot. lawicki.pl)

(fot. lawicki.pl)

O sile i ważności posiadania kontaktów, najbardziej przekonujemy się kiedy dochodzi do sytuacji utraty pracy, bądź chcemy się starać o inną posadę. Warto więc pielęgnować swoją sieć kontaktów, na każdym etapie swojego życia.

Pracując w organizacji często spotyka się ludzi, którzy są zarozumiali, pewni siebie i w sposób egoistyczny traktują innych, ponieważ uważają się za lepszych i mają wyższe etaty. Gdy przychodzi moment ich zwolnienia, okazuje się, że osoby takie nie mają wsparcia w żadnym ze swoich współpracowników, nikt się za nimi nie wstawi, a szukając nowej pracy, nie znają ludzi, którzy mogliby im w tej procedurze pomóc.

Nie sposób w dzisiejszych czasach odnieść sukces, bez sieci dobrych, profesjonalnych i biznesowych związków. Nasza sieć kontaktów dzieli się na dwie części: kontakty indywidualne i grupowe. Analizując grupę kontaktów indywidualnych, zaliczyć do niej możemy osoby, które znamy osobiście, i pomimo że poznaliśmy je dawno, utrzymujemy z nimi kontakty lub potrafimy powtórnie je nawiązać, gdy zajdzie taka konieczność. Do kontaktów grupowych zaliczamy osoby, które należą do tej samej organizacji co my, pracują wspólnie z nami. Łączą nas wspólne cele oraz przekonania.

Nie należy zatem bać się innych, bo to dzięki nim możemy osiągnąć więcej. Wzajemna pomoc, okazuje się podstawą do budowania sieci kontaktów, której fundamentem jest  współpraca.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD