Coraz więcej pracy dla tych z najkrótszym stażem zatrudnienia


(fot. radiostar.net)

(fot. radiostar.net)

Studenci i absolwenci wyższych uczelni borykają się ze znalezieniem pracy w obliczu braku doświadczenia. Okazuje się jednak, że ofert pracy dla osób z najkrótszym stażem zatrudnienia przybywa.

Serwis rekrutacyjny pracuj.pl przeprowadził badanie pod nazwą „Studenci i absolwenci na rynku pracy”. W ankiecie on-line wzięło udział 2746 osób. Ponad 50 proc. respondentów podjęło się pracy już w trakcie studiów, natomiast ponad 60 proc. ankietowanych z grupy wiekowej <25 przyznało, że pracuje lub pracowało zawodowo. Jeśli chodzi o zatrudnienie bezpośrednio związane z kierunkiem studiów, największe problemy mają tu humaniści i absolwenci kierunków przyrodniczych. W grupie ekonomistów, matematyków i studentów kierunków medycznych, pracę zgodną z wykształceniem znajduje bez problemu ponad 40 proc.

Liczba samych ofert dla osób z najkrótszym stażem zatrudnienia rośnie. Jak wyjaśniła Izabela Bartnicka z serwisu pracuj.pl, w pierwszym kwartale bieżącego roku zanotowano ich o 8,4 proc. więcej, niż dokładnie rok temu. Do absolwentów skierowano 4678 ofert pracy. Wśród ogłoszeń, najwięcej stanowiły te z branży handlowych, finansów i ubezpieczeń czy budownictwa i nieruchomości. Zanotowano także większe zapotrzebowanie w sektorze dóbr szybko zbywalnych czy IT.

źródło: biznes.pl

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD