„Lepiej budować życie i karierę opierając się na mocnych stronach niż na słabościach.”


(fot. protender.pl)

(fot. protender.pl)

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że należy inwestować w swoje mocne strony i starać się je wykorzystywać podczas wykonywania różnorodnych zadań. Wielokrotnie zdarza się jednak, że nasz potencjał pokrywa gruba warstwa kurzu i śmieci. Czas więc na porządki!

Mocne strony to czynności, które są dla nas interesujące, działania skupiające uwagę, w wykonanie których wkładamy dużo energii, a ich realizacja sprawia przyjemność i daje poczucie spełnienia.

Po pierwsze – działaj!
Nie wystarczy tylko siedzieć i mówić, trzeba słowa przekształcić w konkretne aktywności. Często boimy się wykonać krok w przód, zainwestować swój czas w coś, co może okazać się pomyłką, jednak nawet w przypadku braku sukcesu sytuacja taka ma swój plus, ponieważ pozwala wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Po drugie – Próbuj nowych rzeczy!
Tylko podejmując różnorodne aktywności masz możliwość odkryć w czym naprawdę jesteś dobry. Warto podejmować wyzwania, czasem z pozoru oczywiste zachowanie może okazać się inspiracją do działania.

Po trzecie – Pozwól sobie na zmianę!
To właśnie zmiana jest bodźcem do dalszego rozwoju i pozwala iść na przód. Ważne jest, aby uświadomić sobie, że każda modyfikacja bywa trudna, ale jednocześnie przynosi wiele dobrego, wzbogacając nas w nowe doświadczenia.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD