Coraz więcej inżynierów na obcasach


(fot. webgenerator24.pl)

(fot. webgenerator24.pl)

Przez długi czas trwał stereotyp, iż kobieta i kierunek techniczny, taki jak budownictwo, mechanika, automatyka, to wykluczające się sfery. Oczywiście stereotyp błędny, jak większość stereotypów.

Siła stereotypu działała jednak bardzo długo, nadszedł czas, w którym kobiety coraz częściej pojawiają się na studiach o kierunkach technicznych, zdobywając coraz to wyższe tytuły.

Przede wszystkim kobiety udowodniły, że nie są typowymi humanistkami, a inżynier to fach nietypowo męski. Z wielu źródeł możemy dowiedzieć się, iż przed I wojną światową Politechniki były dla kobiet niedostępne. Kobieta w kasku, pełniąca kierownicze obowiązki była sprawą niedorzeczną. Dziś 1/3 studentów kierunków technicznych to właśnie panie. Oczywiście na jednych jest ich więcej, na innych mniej, jednak są to kierunki wybierane coraz częściej, co jest powodem do dumy. Najwięcej studentek spotykamy na architekturze, inżynierii środowiska, budownictwie, inżynierii chemicznej. Popularnością cieszą się także mechanika, automatyka, robotyka. Nie zaskakuje nas fakt – panie osiągają lepsze wyniki w nauce. Pracodawca nie ma żadnych przeciwwskazań do zatrudnienia inżyniera na obcasach.

Jak widać łagodniejsza ręka bardzo dobrze sprawdza się w pracy, szczególnie, gdy nastały czasy zautomatyzowanych procesów, gdzie liczy się konkretna wiedza. Nie możemy więc mówić o słabej płci.

Jeśli trzeba zdejmujemy szpilki i łapiemy za łopatę!

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD