Doradca zawodowy – pomocą przy rozwiązaniu dylematów


(fot. lakos.com)

(fot. lakos.com)

Poszukiwanie pracy wiąże się z pokonywaniem licznych problemów. Jak więc zaplanować swoją ścieżkę kariery? Jak wybrać zawód, który sprawi, że będziemy usatysfakcjonowani? Czy warto zmienić dotychczasową pracę i zacząć wszystko od nowa?

Frustracja, zmęczenie, poddanie, wszystkie te czynniki często towarzyszą podczas poszukiwania wymarzonej pracy. Ważnym krokiem jest przerwanie złej passy, zmotywowanie się do działania. Niestety, nie zawsze wiemy w którą stronę pójść. Pomoc doradcy jest tutaj bardzo dobrym wyjściem, będzie on naszym osobistym asystentem przy planowaniu ścieżki zawodowej. Wykwalifikowani doradcy poprzez przeprowadzenie rozmów, testów, dokonują analizy naszych predyspozycji, mocnych stron, powodując, iż sami łatwiej przemyślimy swoją postawę, sprawdzimy, co możemy zaoferować potencjalnemu pracodawcy?

Rozmowa z doradcą pomoże również uzyskać informacje dotyczące przygotowania dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny), kontaktu z pracodawcą, miejsc możliwych do odbycia praktyk, kursów. Uświadomienie umiejętności personalnych, przyczyni się do efektywniejszej prezentacji własnej osoby, doda pewności siebie. Rozmowa kwalifikacyjna nie będzie już koszmarem, stres zostanie przezwyciężony.

Każdy doradca zawodowy kieruje się indywidualnym podejściem do każdej osoby, dzięki czemu zdobędziemy większą, konkretniejszą wiedzę, niż na zajęciach grupowych.

Niech stanowisko o które się ubiegamy sprawi, iż będziemy pełni satysfakcji, wykorzystania swoich talentów, motywacji do rozwoju.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD