Stres – nieodłączny towarzysz człowieka


(fot. whitepointeshoes.pl)

(fot. whitepointeshoes.pl)

Każdy z nas chociaż raz w życiu miał okazję powiedzieć: „To stresująca sytuacja”. Tak często wypowiadamy to sformułowanie, że nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do jego znaczenia.

Stres jest negatywną emocją, która towarzyszy człowiekowi od początku jego istnienia. Życie w ciągłym stresie jest dziś czymś naturalnym i nikogo już to nie dziwi, staje się wręcz normą. Związane jest to z szybkim rozwojem cywilizacyjnym, zmianą tempa życia oraz nieustanną rywalizacją, szczególnie zawodową.

Każdy z nas w inny sposób reaguje na stres, jedni z nas mają kłopoty żołądkowe, przyspieszone bicie serca, a jeszcze inni cierpią na bezsenność. Negatywne emocje osłabiają także nasz układ odpornościowy. Jednym z najczęstszych stresorów okazuje się praca.

Żeby stres przestał być naszym wrogiem wystarczy poznać samego siebie i zdać sobie sprawę, że nie w każdej kwestii jesteśmy doskonali. Bardzo ważna okazuje się także asertywność, umiejętność pozytywnego myślenia oraz korzystania z pomocy innych ludzi, nie jest to przecież żaden powód do wstydu. Warto też czasem wygadać się komuś bliskiego i nie dopuszczać do tego, aby stres kumulował się w naszym organizmie.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD