Nowy katalog Itaka & Gala z Katarzyną Bujakiewicz na okładce


(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

11 edycja katalogu Itaka & Gala to aż 60 propozycji na luksusowe wakacje rekomendowanych przez biuro podróży Itaka i dwutygodnik Gala. Nowy katalog z ofertą na zimę 2015/2016 jest już dostępny w salonach Itaki w całej Polsce.

Na okładce 11. edycji katalogu Itaka & Gala „Podróże w stylu gwiazd” zagościła Katarzyna Bujakiewicz – znana i lubiana polska aktorka teatralna i filmowa. Okładkowe zdjęcie pochodzi z sesji na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura, autorstwa Izy Grzybowskiej.

Specjalnie dla Klientów, Itaka wraz z Galą przygotowały kilka nowości. Należy do nich piękny kubański rejon Holguin, który sprawia wrażenie, że zatrzymał się tam czas oraz dwie nowe destynacje w Tajlandii: rozrywkowa wyspa Phuket i malownicze plaże Khao Lak. Szczególnie proponowane pomysły na lato w zimie to Zjednoczone Emiraty Arabskie ze złotymi plażami i futurystycznymi budynkami, Wyspy Zielonego Przylądka – jedno z najlepszych miejsc do uprawiania windsurfingu oraz Sri Lanka, gdzie na turystów czekają plantacje słynnej cejlońskiej herbaty i buddyjskie świątynie.

Warto również wsiąść na pokład Dreamlinera – jednego z najnowocześniejszych samolotów świata. Zastosowano tu wiele rozwiązań, które mają poprawiać komfort pasażerów – m.in. powiększone okna, niższe ciśnienie w kabinie, silniki emitujące mniej hałasu oraz zabezpieczenia przed wstrząsami. Dreamliner kursuje m.in. do Tajlandii, na Zanzibar, Dominikanę czy Kubę.

Kubę szczególnie warto odwiedzić ze względu na światowej klasy zabytki wpisane na listę UNESCO, słynne na całym świecie cygara i przyjaznych mieszkańców. Niepowtarzalną atmosferę Havany udało się uchwycić w sersji fotograficznej Justyny Steczkowskiej, w której znana piosenkarka prezentuje swoje ulubione kubańskie miejsca.

W katalogu nie zabrakło podróżniczej klasyki i kierunków, które Itaka od lat z powodzeniem proponuje swoim klientom. Madera przyciąga setkami kilometrów tras spacerowych, Costa del Sol to stolica flamenco i corridy, a Cypr oferuje słoneczną pogodę przez cały rok. Natomiast popularne wśród Polaków Wyspy Kanaryjskie reprezentowane są m.in. przez pełną klifów i wulkanicznych kraterów Gran Canarię, słynącą ze spokojnej atmosfery i dziewiczych krajobrazów Gomerę oraz Lanzatore – raj dla surferów.

Miłośnicy białego szaleństwa powinni wybrać się do Sestriere, która dzięki najwyższemu poziomowi infrastruktury narciarskiej nazywana jest „królową narciarstwa zjazdowego”. Natomiast Ponte di Legno ze swoim zabytkowym centrum, wymagającymi górskimi trasami oraz niezapomnianymi widokami na panoramę Alp corocznie przyciąga wiele gwiazd.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD