Wewnętrzny eliksir


(fot. flog.pl)

(fot. flog.pl)

Dobrze wiemy, że wiele rzeczy nam szkodzi, inne zaś powodują pozytywne reakcje. Dzięki coraz lepszemu poznaniu siebie, odczuwaniu harmonii i spójności, czerpaniu z wewnętrznej właściwości, rozwijamy swój talent, odkrywając wszystko to, co nam pomaga.

Wewnętrznym eliksirem, może stać się wszystko, co dobrze wpływa na samopoczucie. Jedzenie, picie, czas snu, jednak nie zapominajmy o ludziach i otoczeniu w którym żyjemy.

Podwyżka, awans, czy wygrana na loterii –  wydają się być niekończącym deszczem szczęścia. Niestety, sprawiają, że poziom zadowolenia z życia, dzięki nim rośnie tylko na parę miesięcy. Jak odkryli brytyjscy naukowcy, to przeprowadzka w pobliże terenu zielonego uczyni ludzi bardziej zadowolonymi z życia. Nie jest nowością, iż każdy lubi spojrzeć w okno za którym nie widzi tylko betonu. Oczywiście jest to również dobra wskazówka dla urbanizacji miast –  znikanie obszarów zielonych, nie sprawi, że ludzie będą szczęśliwsi oraz zdrowsi…

Doceńmy to, co nas otacza, szczególnie rzeczy niematerialne, dzięki którym wewnętrzne zadowolenie nie zniknie po chwili.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD