Praca w domu optymalnym wyjściem?


(fot. fmgroup-biznes.pl)

(fot. fmgroup-biznes.pl)

Elastyczność pracy w dzisiejszych czasach jest na porządku dziennym. Jednym z przykładów owego rozwiązania wykonywania obowiązków pracownika jest praca w domu. Jednak nie każdy tryska optymizmem.

Przede wszystkim przedsiębiorstwo zakłada jeden cel: nieważne, czy w domu, czy w firmie, obowiązki mają być wykonywane.

Patrząc na pierwszy plan, wszystko wygląda idealnie. Nie płacimy za dojazdy, nie musimy się idealnie ubierać, spieszyć, by wstać, gdy zadzwoni budzik. Czy oby na pewno jest tak kolorowo?

Wadę znajdziemy niejedną… Pamiętajmy, że praca w biurze, na określonym stanowisku narzuca dyscyplinę, która ułatwia zorganizowanie, poza nim musisz o nią zadbać sam. Nie każdy potrafi samodzielnie się zmotywować, często lepszym rozwiązaniem jest szef za plecami, konkretny czas wykonywanych zadań. Jeśli więc mamy trudności z organizacją aktywności, do pracy w domu zbierać będziemy się zapewne godzinami, co nie przyniesie obopólnych korzyści.

Pamiętajmy również o ograniczonych kontaktach międzyludzkich. Praca w biurze daje możliwość wymiany komunikatów z mnóstwem ludzi codziennie, wspólnej motywacji. Podczas tzw. świętego spokoju w domu, po czasie zacznie Ci brakować współpracowników – jak się okazuje inspirujących.

Warto oddzielać życie prywatne od zawodowego, dlatego decyzja o podjęciu działań w domu, niech będzie przemyślana.

Dodaj komentarz

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD